Технології

Samsung зробить камеру з роздільною здатністю вище, ніж у людських очей

Око

Зовсім недавно здавалося, що «битва мегапікселів» закінчилася, і виробники смартфонів почали приділяти увагу не розширенню використовуваних в камерах матриць, а їх якістю та влаштуванню оптики. Але це було лише затишшя перед справжньою бурею технологій, і Samsung планує перевершити всіх – компанія веде роботу над сенсором з шістьма сотнями мільйонів світлочутливих елементів на ньому.

Технічно, це буде поліпшення не на порядок, а всього лише в п’ять-шість разів, адже вже зараз Південнокорейський технологічний гігант успішно поставляє на ринок смартфон Galaxy S20 Ultra, одна з камер якого має розширення 108мп. До слова, використовувана в ній матриця ISOCELL Bright HMX стала першим серійним сенсором для смартфонів подібного розширення. У порівнянні з домінуючими всього пару років назад 10-або 12-мегапіксельними камерами – безумовний прорив.

За деякими оцінками, можна сказати, що людське око має розширення приблизно в 500 МП — цілком досяжний показник. І тому інженери Samsung намірилися його перевершити. Точних дат і навіть зразкових планів, коли компанія зможе показати свої напрацювання, поки немає, але ресурсу Android Authority представники бренду підтвердили, що роботи за проектом ведуться.

Камери такого високого дозволу знадобляться не тільки смартфонам, швидше за все вони навіть не першими отримають подібні сенсори. Samsung розробляє сенсори для систем машинного зору, відеоспостереження та інших високотехнологічних сфер застосування. Укупі зі штучним інтелектом настільки потужні інструменти можуть стати в нагоді для автономних машин і промислових верстатів.

Читайте також:  Японська компанія створить космічний супутник з дерева

Вибухове зростання дозволу мобільних камер стало можливим завдяки широкому впровадженню ряду нових технологій формування зображення на сенсорах. Наприклад, використання світлофільтру Quad-Bayer (TetraCell у виконанні Samsung) дозволяє в залежності від умов зйомки об’єднувати кілька розташованих поруч пікселів на матриці. Таким чином одночасно піднімається її чутливість і знижується «гучність» зображення.