Економіка

За сім років Ахметов втратив 80% статку – Bloomberg

Рінат Ахметов

З 2013 року статок найбагатшого українця скоротився, за оцінками журналістів, на 20 мільярдів доларів.

За сім років статок найбагатшої людини України Ріната Ахметова скоротився на 80% через спад сировинних ринків, пише Bloomberg.

Так, у 2013 році статки бізнесмена становили 22,4 мільярда доларів. За даними журналу Forbes, за рік його статок скоротився з $6 млрд до $2,4 млрд, що опустило його на 875 місце (272-е роком раніше) в рейтингу мільярдерів.

Читайте також:  В НБУ назвали головних інвесторів в Україну

На думку журналістів, нинішнім завданням українського магната є збереження його бізнесу на плаву, оскільки пандемія коронавірусу призвела до зниження цін на промислові товари.

Важкі часи для Метінвесту, найбільшого виробника сталі в країні, почалися минулого року з падіння світових цін на метали, а також зростання курсу гривні відносно долара більш ніж на 16%. Це призвело до зниження прибутку холдингу.

Згідно з повідомленням Метінвесту, в цьому місяці компанія не зіткнулася з проблемою нестачі замовлень, але може призупинити деякі проекти модернізації під час кризи.

Тепла погода взимку привела до зниження споживання електроенергії та газу. В результаті, видобуток вугілля в енергокомпанії Ахметова ДТЕК може впасти на 30% цьогоріч.

Читайте також:  Рада Нацбанку висловила недовіру Рожковій

“ДТЕК звик покладатися на себе в кризових ситуаціях і вирішувати їх. Але сьогодні наш запас міцності закінчився”, – сказав Тимченко.

Представник СКМ, холдингової компанії Ахметова, заявив в електронному листі, що планує зосередитися на “основних” промислових підприємствах, а не розширювати сільськогосподарську діяльність компанії HarvEast.

Залишити коментар