Технології

Нейромережа навчилася знаходити протікання в трубах

Протікання труб

Інженери навчили алгоритм шукати пошкодження і можливі протікання навіть в багатокілометровій водопровідній мережі.

Проблеми водопостачання та каналізації не обійшли стороною жодну велику країну. Наприклад, в США сумарна довжина всього трубопроводу становить 2,6 мільйона кілометрів, при тому, що середній вік труб — цілих 45 років. Це означає, що протікання і прориви — звичайнісінька справа у всіх штатах.

Традиційні підходи – від візуального огляду до електромагнітних і ультразвукових детекторів — займають дуже багато часу і далеко не завжди дозволяють локалізувати пошкодження. Однак нове дослідження, проведене в університеті Аделаїди, Австралія, довело, що штучний інтелект впорається з цією проблемою часто краще, ніж людина.

Читайте також:  Apple помітно ускладнила ремонт iPhone 12

Робота, опублікована в журналі Journal of Water Resources Planning and Management, спирається на нейромережу, натреновану на вирішення конкретних завдань. Чим більше реальних схем і даних завантажено в пам’ять такого алгоритму, тим краще він впорається з пошуком можливого дефекту.

В ході випробувань нейромережі довелося пройти серію випробувань. Для початку вчені забезпечили її результатами вимірів тиску на різних ділянках кілометрової труби і запропонували знайти джерело проблем. Вистачило 5000 зразків для того, щоб алгоритм дав найбільш точний прогноз. У другому експерименті потік даних збільшили в 10 разів, після чого нейромережа показала відчутний прогрес: вона з високою точністю вказувала на місця протікання, причому прогнози були точніше, якщо проблема крилася в зчленуваннях труб. Дослідники повідомляють, що програма виявляла витоки в 95% випадків з похибкою не більше 3 мм!

Читайте також:  Супутниковий інтернет Starlink протестували в складних погодних умовах

Оскільки це лише перша частина роботи, надалі вчені планують значно ускладнити нейромережі завдання, щоб максимально наблизити комп’ютерну симуляцію до реальних умов. Якщо машина пройде цей тест – що ж, в майбутньому кожен сантехнік може отримати собі персонального цифрового помічника.

Залишити коментар