Знання

10 помилок, які розумні люди не роблять двічі

Помилки

Коли ми допускаємо помилки, то часто буває важко зізнатися в цьому, адже це впливає на самооцінку. Насправді це велика проблема, адже треба зізнатися собі, що щось пішло не так, усвідомити це. Тільки тоді можна зробити висновки, щоб подібне не повторювалося.

Тим не менш, багато хто з нас постійно намагаються перебороти себе.

Дослідники Мічиганського університету з’ясували, що є дві категорії людей: у однієї фіксована модель поведінки (“Навіть не варто намагатися, у мене все-одно нічого не вийде”), а інші постійно прагнуть до розвитку (“Щось пішло не так! Давайте розберемо помилки, щоб більше їх не повторювати “).

Звертаючи увагу на помилки, ми робимо все для того, щоб їх виправити. В результаті, можна навіть не помітно для себе зробити правильні висновки.

Розумні люди не застраховані від помилок, вони просто завжди готові вчитися на них. Іншими словами, вони не зациклюються на незрозумілих ситуаціях, роблять висновки і не повторюють те ж двічі.

Еntrepreneur акцентує увагу на тому, що невірні кроки настільки привабливі, що ми постійно їх робимо. Розумні люди вчаться на власних помилках і не повторюють їх двічі.

1. Йти на поводу у того, хто здається розумнішим

Деякі люди настільки харизматичні, що дуже складно не піти у них на поводу. Вони розповідають, скільки досягли в бізнесі і що треба, щоб отримати те ж саме. У той час, як деякі говорять правду, ви з легкістю можете зустріти людину, яка по суті нічого не досягла і її поради приведуть вас до банкрутства. Через відсутність належної обачності і будучи наївним, ви можете втратити дуже багато. Розумні люди не бояться ставити “незручні” питання, адже розуміють, завдяки їм можна вберегти себе від неприємностей.

Читайте також:  Командний гравець чи структурна одиниця натовпу?

2. Роблячи одне і те ж, чекати новий результат

Альберт Ейнштейн говорив, що, повторюючи одну і ту ж дію, дуже нерозумно чекати нових результатів. Незважаючи на те, що це начебто явні для всіх істини, багато сліпо вірять в те, що два плюс два буде п’ять. Розумним людям достатньо раз зробити помилку, щоб більше її не повторювати.

Вся справа в тому, що якщо ви будете робити одне і те ж, то навряд чи зможете зрушити з місця, незалежно від того, скільки будете сподіватися на протилежне. Розумні люди знають, що якщо вони хочуть досягти щось нове, то необхідно щось робити для цього.

3. Чекати миттєвих результатів

Ми живемо у світі, де в наших телефонах миттєво можуть з’явиться десятки книг, новини поширюються дуже швидко і ознайомиться з ними можна в будь-якій точці світу, і ми в одну мить можемо показати знайомому з іншого куточка землі чим займаємося в даний момент. Але з успіхами в роботі не все так швидко відбувається. Щоб досягти результату потрібно довго і старанно працювати. Розумні люди знають, що результати роботи потрібно вміти чекати, терпіти біль і розчарування і тоді можна отримати багато чого.

4. Працювати без бюджету

Ви не можете випробувати фінансову свободу, поки обмежений ваш бюджет. Підтримуючи бюджет на рівні постійно необхідно робити вибір між бажаним і необхідним. Розумні люди спочатку проаналізують, скільки грошей і них і є і куди доцільніше їх витратити, і тільки потім приймуть рішення.

5. Не бачити загальну картину

Коли у вас з’являється купа обов’язків, дуже легко в них загубитися і випустити з уваги загальну картинку. Але розумні люди вчаться тримати все під контролем. Вони щодня розставляють пріоритети і ставлять перед собою мети. Це не означає, що вони не звертають увагу на дрібні клопоти, вони просто знають, що найбільш важливо для успіху.

Читайте також:  Вважаєш себе професіоналом? Яке у тебе буде положення за результатами перезавантаження професійних еліт?

6. Не виконувати домашню роботу

Ще зі шкільних років нам здається неприємним робити щось вдома. Але бізнес – це дуже відповідально і вам доведеться працювати над ним весь час. Розумні люди знають, що вірні рішення можу прийти в будь-який момент і вони не бояться працювати над ними в будь-який час.

7. Спроби бути кимось, ким ви не є

Дуже заманливо догоджати людям і отримувати клієнтів видаючи себе за того, ким ви не є. Але в підсумку, це рідко добре закінчується. Розумні люди ніколи не забувають про те, ким вони є насправді і роблять акцент на цьому.

8. Спроби всім догодити

Майже всі роблять цю помилку, але розумні люди швидко розуміють, що не реально стати хорошим для всіх. Вони знають, що для того, щоб стати успішним треба знайти себе і своїх клієнтів.

9. Зображати жертву

У ЗМІ постійно з’являється інформація про людей, які стали жертвами якихось неприємних ситуацій. Розумні люди розуміють, що подібні маніпуляції і тиск на жалість не зможуть тривати нескінченно і все-одно доведеться наполегливо працювати.

10. Намагатися змінити когось

Єдиний спосіб змінитися – усвідомити, що ви робите щось не так і бажання змінити це. Тим не менш, в нашому суспільстві всі звикли впливати на когось і намагатися змінити. Розумні люди не прагнуть робити це. Так, вони можуть одного разу допустити подібну помилку, але в підсумку розуміють, що не зможуть нікого змінити крім себе.

Залишити коментар