Наука

NASA опублікувало останній знімок космічного телескопа Spitzer

Spitzer

Через три місяці після оголошення про вихід космічної обсерваторії Spitzer “на пенсію” агентство NASA розмістило на своєму офіційному сайті останню фотографію, зроблену телескопом за п’ять днів до завершення 16-річної місії. На знімку відображена туманність “Каліфорнія”, розташована в тисячах світлових років від Землі.

туманність "Каліфорнія"

Своїми обрисами туманність нагадує контури однойменного американського штату, за що і отримала таку назву. Довгий і вузький об’єкт має характерний вигин в нижній частині. Червоний колір викликаний наявністю газу, а також іонізацією потоків випромінювання. До того ж фотографія була зроблена телескопом в інфрачервоному світлі. Ознайомитися зі знімком в оригінальному дозволі можна на сайті проекту.

Запуск Spitzer відбувся в 2003 році. За 16 років роботи він допоміг астрономам у вивченні комет і астероїдів в Сонячній системі, а також виявив раніше не задокументоване кільце Сатурна. У число головних завдань телескопа входило дослідження процесів утворення планет і зірок, еволюцій галактики, а також хімічного і фізичного складу міжзоряного пилу.

Читайте також:  Вчені вирішили одну з головних проблем сонячних панелей

туманність "Каліфорнія"

У 2009-му запаси рідкого гелію, яким охолоджувалися системи телескопа, були вичерпані, але робота космічної обсерваторії тривала аж до початку 2020 року. Тепер його заміною стане новий телескоп “Джеймс Вебб”.

Джерело: newatlas.com

Залишити коментар