Технології

ESA показало самовідновлювальні розумні рукавички для космонавтів

Скафандр

Історія космічних скафандрів налічує десятки років. І хоча за цей час вони помітно змінилися, технології все ще далекі від досконалості. Одним з найбільш складних елементів костюма вважаються рукавички. Через кілька років розробок Європейське космічне агентство (ESA) представило розумну рукавичку майбутнього з низкою функцій, як з фільмів про шпигунів.

Сучасний скафандр являє собою складну структуру, яка більше схожа на мініатюрний космічний корабель, ніж на звичайний костюм. Особливо високі вимоги пред’являються до рукавичок. Вони повинні захищати руки від радіоактивного випромінювання і низьких температур. Одночасно з цим рукавички зобов’язані бути досить гнучкими, щоб космонавти могли виконувати складні рухи. ESA розповіло про власну концепцію рукавичок майбутнього, які не тільки відповідають всім перерахованим вище вимогам, але і оснащені корисними функціями, що полегшують роботу астронавтів.

Читайте також:  Інсайдер: Nokia C20 на Android Go обійдеться в 2900 гривень

Космічна Рукавичка

Рукавичка була розроблена компанією Comex і дизайнером Агатою Медіоні. Крім застосування нових матеріалів, концепція включає три вбудованих гаджета. Перший використовує жести для віддаленого управління ровером або дроном. Другий – це вбудований лазер для прицілювання і визначення дальності, а третій-дисплей, що показує технічний стан скафандра і запас кисню.

Говорячи про матеріал рукавичок, ESA стверджує, що він зможе самовідновлюватися, а також виробляти енергію. Скафандр з цього матеріалу зможе витримувати температури від +120 °C до -170 °C, зберігаючи при цьому астронавта в безпеці.

Джерело: newatlas.com