Суспільство

У МОЗ пояснили стрибок в статистиці COVID-19

Максим Степанов

Люди масово заражалися в Вербну неділю і через чотири-п’ять днів медики констатували різке зростання кількості хворих.
Однією з причин зростання захворюваності COVID-19 в Україні стало відвідування церков у Вербну неділю (12 квітня). Про це на брифінгу в неділю, 19 квітня, повідомив міністр охорони здоров’я країни Максим Степанов.

“Зростання виявлених захворювань за попередні дні обумовлене, в тому числі, тим, що, на жаль, мало хто дотримувався наших рекомендацій щодо того, щоб залишитися вдома на Вербну неділю і не відвідувати богослужінь”, – сказав він.

Читайте також:  Кабмін очікує більше прибутку від транзиту газу

Степанов зазначив, що зростання проявів захворювання “були на 4-5 день після того, як люди інфікувалися, ми відразу побачили зростання захворюваності COVID-19”.

Разом з тим Степанов зазначив, що ще однією причиною зростання виявлених випадків стало істотне збільшення кількості тестувань методом ПЛР.

“За 10 днів було близько 1000 ПЛР-тестувань, зараз близько 5 тис. Тому ми виявляємо більше людей з коронавірусом”, – сказав він.

Степанов повідомив, що за минулу добу, 18 квітня, було проведено 4695 ПЛР-тестів, виявлено 343 випадки COVID-19 захворювання, в тому числі 26 дітей і 53 медпрацівники. Було госпіталізовано 97 осіб, зафіксовані 8 летальних випадків, 72 видужали, в тому числі одна дитина і 12 медпрацівників.