Суспільство

Влада орієнтується на ЄС у виході з карантину

Віктор Ляшко

Влада спостерігатиме тиждень після Великодня за динамікою поширення коронавірусу, а потім може прийняти рішення щодо карантину.

Влада України спостерігає за динамікою пом’якшення карантину в країнах Європи і буде пропонувати певні кроки щодо виходу з карантину, враховуючи українську ситуацію. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, пише НВ.

“Ми будемо спостерігати за динамікою в країнах Європейського союзу і пропонувати певні кроки пом’якшення, беручи до уваги ситуацію у нас. Але пом’якшення будуть. Нам би зараз на Великдень дотримуватися всіх умов карантину. Подивимося, що буде через п’ять-сім днів після Великодня, коли буде найбільша кількість інфікованих, якщо люди не будуть дотримуватися карантину. А після цього будемо приймати рішення”, – заявив Ляшко.

Читайте також:  Дедалі менше українців залишають країну - ДПСУ

За його словами, якщо люди почнуть масово все порушувати, то у нас може бути величезний сплеск. Середній інкубаційний період коронавірусу 14 днів. Але симптоми з’являються на п’ятий-сьомий день, нагадав він.

При цьому Ляшко допускає, що восени можлива нова хвиля коронавірусу.

“Так, все можливо. Але потрібно зрозуміти: цей вірус новий. Як він поведеться? Ось минулий SARS повністю втратив свою імуногенність і не пішов на країни Європи. MERS сильно не поширився, але відрізнявся високою летальністю”, – зазначив він.

Ляшко визнав, що багато хто сподівався на те, що новий коронавірус не піде далі від Азії.

Читайте також:  У Дії відновили послуги для ФОП

“Усі сподівалися, що COVID перекрутиться в Азії, втратить свою імуногенність і його сил на більше не вистачить. Але ми бачимо, що він зараз творить в Європі”, – сказав він.