Наука

NASA побудує на Місяці власну базу: нові території

На Місяці

NASA представило громадськості свої плани зі створення першої в світі місячної станції.

На сторінках нового звіту інженери NASA розповіли про свої плани з розгортання на Місяці комплексу Artemis Base Camp. “Після 20 років безперервного життя на навколоземній орбіті астронавти довели, що ми готові до наступної великої задачі з освоєння космосу — розвитку стійкої інфраструктури на Місяці і навколо нього”, заявив директор NASA Джим Бріденстайн.

Читайте також:  Земля зіткнулася з енергетичним дисбалансом

Табір буде укомплектований місяцеходом, який зможе сканувати місцевість на предмет джерел води, придатної для життя мобільною платформою для 45-добової експедиції, а також «середовищем проживання» у вигляді стаціонарної споруди, що вміщає одночасно до 4 осіб.

Згідно зі звітом, зведення бази планується біля Південного полюса Місяця. Згодом її інфраструктура буде розширюватися: з’явиться зв’язок, генератори електроенергії, захист від космічного випромінювання, посадковий майданчик, сховище відходів і склад.

Щоб побудувати табір, NASA для початку доведеться звести “Шлюз” (англ. Gateway) – мініатюрну космічну станцію, яка буде обертатися на орбіті Місяця і розміщувати астронавтів у міру їх просування на поверхні. “Ми припускаємо, що астронавти будуть перебувати на “Шлюз” і жити там протягом декількох місяців, імітуючи умови далекого перельоту — наприклад, до Марса. Після чого два члени екіпажу спустяться на поверхню Місяця і досліджують її за підтримки мобільної платформи, в той час як два інших астронавта залишаться на боту станції”, йдеться в доповіді.

Читайте також:  Марсохід Perseverance відзвітував про нове відкриття [ФОТО]

Бріденстайн підкреслив, що база «Артеміда» буде служити свого роду Полярною зіркою для всіх майбутніх місій, а сама програма з колонізації супутника — лише репетиція майбутніх польотів з метою освоєння Марса.