Помилки

9 жахливих помилок, які Ви можете зробити на роботі

Ми всі чули або бачили навіч людей, які роблять на роботі абсолютно дивні речі. Для того щоб зіпсувати собі кар’єру, не обов’язково викидати стілець у вікно або переривати презентацію на половині. Неважливо, наскільки ви талановиті або чого досягли – є низка речей, які можуть змусити людей назавжди змінити ставлення до вас.

Huffington Post пропонує список вчинків, які вже точно не зіграють вам на руку в професійному житті.

1. Підсиджувати і плести інтриги

Такого роду поведінка – це величезне джерело суперечок на робочому місці. Найпоширенішою формою інтриг є спроба вирішити ту чи іншу проблему “через голову” іншого співробітника. Такі вчинки найчастіше пояснюються бажанням уникнути конфліктів, але закінчуються ще більшими проблемами. Пам’ятайте, що ваша спроба виставити когось в поганому світлі перед колегами, завжди сприймається як удар в спину.

2. Розпускати плітки

Люди виглядають жахливо, коли починають розпускати плітки про когось або обговорювати чуже життя. Більш того, якщо об’єкт ваших розмов дізнається про пересудах в офісі, це може сильно його зачепити. А собі ви точно забезпечите негативну репутацію.

3. Отримувати похвалу за чужу роботу

Всі ми знаємо почуття, що виникає в ситуаціях, коли хтось краде чужу ідею, отримує за неї похвалу або премію від керівництва. Неважливо, істотною чи ні, була вкрадена робота / задум. Важливо, що такою поведінкою ви демонструєте свою зневагу і ставлення до робочого колективу.

4. Демонструвати емоції

Якщо ви показуєте свої емоції в офісі, це свідчить тільки про низький рівень інтелекту. Як тільки ви продемонструєте моральну нестійкість, люди почнуть сумніватися, чи можна вам довіряти, і чи будете ви в змозі прийти на допомогу в скрутну хвилину. Більше того, бажання “зірватися” на когось, незалежно від того, заслуговує він такої реакції чи ні, тільки приверне непотрібну негативну увагу. Вас вважатимуть неврівноваженим або навіть лякаючим. До тих пір, поки ви контролюєте свої емоції, ви на коні. Якщо ви в змозі впоратися з емоціями навіть тоді, коли до вас ставляться несправедливо, в підсумку у поганому світлі виглядатиме кривдник, а не ви.

5. Заявляти про погане ставлення до роботи

Останнє, що кожен з нас хоче почути на роботі, – це голосіння колеги з приводу того, що він просто ненавидить свою роботу. Подібні заяви підривають вашу репутацію і деморалізують колектив. Крім того, керівники завжди стежать за співробітниками з негативними настроями і раді замінити їх більш ефективними фахівцями.

6. Хвалитися

Робіть великі завдання тихо, без особливих хвастощів і демонстрації своїх перемог. У цьому криється і моральний аспект. Зайвими розповідями про те, яка робота була виконана, ви показуєте оточуючим, що успіх – не дуже-то звична для вас справа.

7. Брехати

Так багато брехні починається з “хороших” спонукань, коли люди прагнуть захистити себе або когось іншого. Але проблема в тому, що брехня має властивість розростатися і поширюватися доти, поки не буде викрита. І всі в один момент дізнаються, що ви брехали, а шляху назад вже немає буде.

Попастися на брехні – це, насамперед, випробування для вас. Краще вибирати чесність, якщо хочете бути щасливі самі з собою.

8. Їсти страви з різкими запахом

Існує одне загальне правило – вся їжа, яка може виділяти сильний “кухонний” запах, повинна залишатися вдома і не з’являтися в офісі. Це може здатися неважливим, але продукти, які пахнуть відволікають увагу і не дають зосередитися на роботі. Крім того, будь-який дискомфорт, який може бути легко усунутий, викличе ще більше обурення з боку ваших колег, ніж істотна проблема. Пам’ятайте – гострий обід може означати лише те, що ви не дбаєте про тих, хто трудиться поруч з вами.

9. Спалювати мости

Велика частина вашої роботи, швидше за все, пов’язана зі спілкуванням з колегами. Якщо ви приймаєте рішення звільнитися, це зовсім не означає, що потрібно посваритися з усіма співробітниками і начальством. Краще повідомте про своє рішення заздалегідь, щоб відхід не став сюрпризом. Навіть якщо вам дуже хочеться “насолити” керівнику, не варто підставляти по колегів службі, які трудилися з вами пліч-о-пліч. В іншому випадку – два тижні, які залишилися до звільнення ви ризикуєте пробути в повній самоті і так і не знайти собі заміну.

Всі перераховані вище типи поведінки на роботі можуть здатися вам нереальними, але, повірте, вони зустрічаються практично в кожному робочому колективі. Щоб не уславитися непрофесіоналом, візьміть собі на замітку описані зауваження і відмовтеся від вчинків, які можуть негативно відбитися на вашій кар’єрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *