Економіка

МВФ спише частину боргу 25 найбіднішим країнам

МВФ

Міжнародний валютний фонд не вимагатиме виплати за борами для 25 найбідніших країн світу протягом пів року. Йдеться про суму в майже 500 мільйонів доларів. Мета – зосередити зусилля на боротьбі з пандемією COVID-19.

Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення звільнити від сплати за боргами протягом шести місяців 25 найбідніших країн світу. Про це повідомила пресслужба МВФ у понеділок, 13 квітня.

“Наша виконавча рада затвердила негайне полегшення тягаря заборгованості для 25 країн-членів МВФ в рамках переглянутого механізму – трастового фонду для обмеження і подолання наслідків катастроф МВФ (CCRT) – як частину заходів Фонду для допомоги у подоланні наслідків пандемії COVID-19”, – цитує прес-служба директора МВФ Крісталіну Георгієву.

Читайте також:  НБУ продовжує скуповувати долари на міжбанку

За її словами, МВФ надасть гранти бідним і найбільш уразливим країнам-членам МВФ для виплат за їхніми боргами перед Фондом на початковому етапі протягом наступних шести місяців.

У МВФ сподіваються, що рішення допоможе цим країнам направити більше своїх коштів на медицину та інші сфери, задіяні у боротьбі з викликаною новим коронавірусом хворобою COVID-19 та її наслідками.

Цей трастовий фонд може надати близько 500 мільйонів доларів допомоги завдяки грантам різних країн світу – Великобританії, США, Японії, Нідерландів, Китаю та інших країн.

Георгієва закликала інших донорів надати гроші МВФ для поповнення цього трастового фонду, щоб він міг продовжувати звільняти від боргів бідні країни упродовж наступних двох років.

Читайте також:  На українських заправках виявили тисячі порушень - активісти

До 25 країн, на які поширюватиметься допомога МВФ, належать Афганістан, Бенін, Буркіна-Фасо, Гаїті, Гамбія, Ґвінея, Ґвінея-Бісау, Коморські Острови, Ємен, Демократична Республіка Конго, Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мозамбік, Непал, Нігер, Руанда, Сан-Томе і Прінсіпі, Соломонові Острови, Сьєрра-Леоне, Таджикістан, Того, Центральноафриканська Республіка та Чад.

Джерело: DW