Технології

Ілон Маск пояснив, навіщо в салоні Tesla Model 3 встановлена камера

Tesla 3

Ще кілька місяців тому в ході детального вивчення Model 3, найдоступнішого електрокара в лінійці Tesla, ентузіасти виявили в салоні автомобіля невелику камеру відеоспостереження. Її призначення залишалося нерозкритим, і по мережі поповзли чутки про стеження за покупцями. Нарешті, ситуацію прокоментував сам глава автовиробника.

Камера в Tesla 3

Як виявилося, установка “електронного ока” в кріплення дзеркала заднього виду була обумовлена наміром компанії розвивати ідею безпілотного таксі на базі парку фірмових автомобілів з електродвигуном і системою автоматичного водіння.

Читайте також:  Qualcomm пролила світло на подальше партнерство з Google

Для контролю стану салону і була передбачена камера, яка при такому сценарії використання транспортного засобу виконувала б антивандальну функцію. Іншими словами, в разі псування інтер’єру Model 3 запис дозволила б подати на порушника в суд і стягнути компенсацію. Цю теорію вже підтвердив глава компанії в своєму Twitter-блозі.

Крім того, за даними інсайдерів, Tesla вивчає можливість впровадження і інших функцій, що передбачають використання камери в салоні. Не так давно вендор отримав патент на створення системи автоматичного регулювання сидінь пасажирів, яка, розпізнавши обличчя водія, здатна підлаштувати положення крісла під його переваги відповідно до збережених раніше значеннями регулювання.