Наука

Як вивергається вулкан Анак-Кракатау: розпечений дощ з магми

Виверження Кракатау

У минулу п’ятницю відбулося фантастичне виверження індонезійського вулкана Анак-Кракатау, і деяким щасливчикам вдалося зняти це виверження на відео.

Як повідомляє Jakarta Post, перше виверження почалося в провінції Лампунг в п’ятницю ввечері. Вулкан вивергнув величезний стовп попелу і диму висотою понад 200 метрів. Через півтори години послідувало друге виверження, і цього разу попіл піднявся на висоту в півкілометра. Індонезійське Національне агентство зі стихійних лих заявило, що виверження тривало до ранку суботи.

Читайте також:  Японські дослідники показали світу зібрані зразки астероїда

За останні роки Анак-Кракатау вивергається далеко не перший раз, і одне з найбільш руйнівних вивержень відбулося в 2018 році. Цього разу вулкан спровокував зсув і цунамі, яке обрушилося на Сунду-стріт. В результаті загинули 437 осіб, і ще тисячі отримали поранення різного ступеня тяжкості.

На першому ролику можна побачити весь процес від початку і до кінця. Він починається з клубів диму і магми, які раптово переходять в справжню бомбардування фрагментами розплавленої породи і фонтани з лави:

Інше відео, зняте камерою однієї з сусідніх з вулканом обсерваторій, демонструє той же процес з боку узбережжя:

Читайте також:  Виявлено раніше невідомий агрегатний стан скла

Анак Кракатау означає “Дитина Кракатау”, що вказує на те, що він виник з кальдери знаменитого вулкана Кракатау. У 1883 році Кракатау викликав глобальне спустошення, убивши 36 000 чоловік. Згідно з повідомленням Volcano Discovery, більшість людей загинуло через величезні цунамі, викликані виверженням. Крім того, виверження також спровокувало період глобального охолодження в даному регіоні.