Робота

7 способів надихнути колектив

Команда

Підприємці розуміють, що співробітники є найціннішим, що має їх компанія і що саме завдяки їм можна досягти успіху. Мудрі керівники зосереджені на тому, щоб стимулювати колектив працювати більш продуктивно. Якщо весь час ставити співробітникам якісь ультиматуми і заганяти їх у певні рамки, то ви навряд чи зможете досягти чогось в довгостроковій перспективі. Робоча обстановка, яка здатна мотивувати, має найбільший потенціал.

Еntrepreneur впевнений, що сприятливий клімат у колективі значно збільшує продуктивність і ефективність результатів.

1. Схвалення старань

Співробітників можна мотивувати багатьма речами, але найбільш бажані для них – похвала і визнання. Позитивно вплине на працівників, якщо ви оціните їх старання і скажете про це в присутності багатьох людей з колективу. Таким чином, ви безумовно налаштуєте їх на напружену роботу і простимулюєте на досягнення результатів.
Позитивні моменти, так само, як і негативні, дуже заразні. Якщо керівник щодня буде дякувати і хвалити співробітника за роботу, то змусить людину віддаватися справі ще більше. Відповідно, якщо ваш співробітник прийде на зустріч з позитивним настроєм, то висока ймовірність, що вона пройде дуже успішно.

Члени команди, які відчувають, що їх цінують, будуть задоволені роботою і прагнутимуть до високих результатів.

2. Розраховувати на силу

Добре вивчіть своїх співробітників. Спостерігайте за ними і акцентуйте увагу на їх сильних сторонах. Коли ви переконаєтеся, що і від кого можна очікувати починайте розподіляти повноваження між співробітниками. Не забувайте вказувати на те, що кожен з них є важливою складовою команди.

Людина, цінність якої визнають, завжди буде прагнути працювати на благо команди.

3. Баланс негативних емоцій

Люди схильні зациклюватися на негативних моментах. Мозок більш усередині обробляє негативні думки. Часто керівники можуть зациклюватися на цьому і своєю поведінкою підривати командний дух.

Намагайтеся бути емоційно стійким, особливо, коли перебуваєте в стресовій ситуації. Акцентуйте увагу на потенціалі команди. Замість критики побільше хваліть.

4. Заохочуйте вміння адаптуватися

Дуже добре, коли ваша команда в складних ситуаціях не втрачається, а навпаки зібрано намагається знайти рішення. Якщо ви сумніваєтеся, як вчинити, не бійтеся вислухати погляди на ситуацію співробітників, адже вони можуть запропонувати ідеальне рішення. Особливо добре групове мислення, коли люди обговорюють проблему і кожен висловлює свій варіант її вирішення. Ви можете отримати абсолютно несподіваний варіант, який виявиться дуже ефективним.

Прислухаючись до людей, які безпосередньо причетні до справи, ви стаєте більш гнучкими і ймовірність успіху зростає в рази.

5. Фокусування на успіху сьогодні

Мотивація колективу може знижуватися, коли лідери зосереджені на довгостроковій перспективі. Вони не сприймають співробітників, у них є тільки мета і небажання знати, яким шляхом її можна досягти. Щоб підтримувати командний дух, необхідно заохочувати досягнення, які роблять на крок ближче, до кінцевого результату. Подібні дії допоможуть підтримувати енергійність і позитивний настрій.

Маленькі нагороди необхідні, щоб мета не втрачала своєї значущості в очах колективу.

6. Підтримка співробітників

Керівникам необхідно підтримувати співробітників, щоб вони не втрачали впевненості у своїх силах. Варто більше вказувати на досягнення, а не недоліки. Ваша команда повинна бачити, що ви потребуєте в ній. Якщо ж виникають якісь сумніви щодо того, наскільки добре співробітники справляються з роботою, краще відразу вирішити це питання. Тільки не поспішайте нікого критикувати, для початку просто поговоріть з працівниками. Намагайтеся мотивувати кожної людини індивідуально.

7. Дотримуйтеся обіцянок

Створення сприятливих умов роботи здійснюється шляхом заохочень, визнання і, основне, воно засноване на довірі. Якщо ви пообіцяєте співробітникам нагороду за виконану роботу, дотримуйтеся обіцянок. Це може бути щось незначне, але стане доказом, що для вас важливі люди, з якими працюєте.