Суспільство

Чорнобильську лісову пожежу показали з космосу

Пожежа в Чорнобильській зоні

Ліс біля старої Чорнобильської АЕС горить, і наслідки його видно з космосу. Крім того, в регіоні в рази підвищився радіаційний фон.

Супутник Suomi NPP (спільний проект NASA і американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA)), зробив знімок пожежі Чорнобильської зони відчуження. Поблизу пожежі зареєстрована радіація на рівні 2,3 мікрозіверта на годину (мкЗв/год) замість звичайних 0,14.

«На даний момент пожежа становить близько (100 гектарів), — підписали в НАСА знімок. – Пожежі показані у вигляді червоних крапок»

Читайте також:  Степанов відмовився від ідеї продовжити локдаун

Вид на пожежу біля Чорнобильської АЕС з космосу

NASA Worldview, EOSDIS

Чорнобиль відомий великою техногенною катострофою, яка сталася на Чорнобильській АЕС біля міста Прип’ять 26 квітня 1986 року. Четвертий реактор енергоблоку вибухнув. Радіаційне забруднення було настільки великим і настільки сильним, що Радянський уряд терміново евакуював весь район, створивши Зону відчуження площею 2600 квадратних кілометрів. Але поїхали не всі. Сьогодні в цій зоні продовжують жити близько 200 осіб.

Зона відчуження залишається забрудненою досі і залишатиметься такою ще протягом багатьох років. Пожежа, що утворилася, тільки погіршила ситуацію, підвищивши рівень радіації в зоні відчуження.