Технології

Apple і Google будуть стежити за користувачами для боротьби з COVID-19

Apple об'єдналася з Google

Apple і Google вже багато років конкурують між собою на ринку мобільних операційних систем, смартфонів, музичних сервісів і в багатьох інших напрямках. Однак пандемія коронавірусу змусила ці компанії на якийсь час забути про ворожнечу і об’єднатися. Вони оголосили про створення спільної системи відстеження контактів, щоб зупинити поширення хвороби.

На момент написання новини число випадків зараження COVID-19 у всьому світі становить близько 1,7 мільйона, з яких понад півмільйона припадає на США. Тому не дивно, що Apple і Google вирішили об’єднати зусилля в боротьбі з коронавірусом.

Читайте також:  Собівартість Samsung Galaxy S21 виявилася нижче, ніж у S20

Результатом співпраці двох техногігантів стане технологія відстеження поширення коронавірусу. Корпорації мають намір до середини травня представити спеціальні API для iOS і Android, що дозволяють дізнатися, з ким контактувала людина, заражена COVID-19. Доступ до цих даних зможуть отримати офіційні додатки організацій охорони здоров’я, які будуть доступні в App Store і Google Play. Однак це тимчасовий захід, так як після закінчення декількох місяців технологія відстеження контактів буде інтегрована на системному рівні і за замовчуванням працювати на всіх пристроях під управлінням iOS і Android.

Apple об'єдналася з Google

Відстеження зв’язків між людьми буде здійснюватися за допомогою технології Bluetooth. На відміну від інших методів, що передбачають використання GPS або даних мобільних операторів, в цьому випадку немає доступу до місця розташування, що дозволяє зберегти конфіденційність.

Читайте також:  Honda відмовляється від бензинових двигунів на користь електромобілів

Важливо, що люди, у яких був виявлений коронавірус, повинні будуть самостійно повідомити це через спеціальний додаток від медичної організації. Після цього інші користувачі будуть сповіщені про те, що у них був контакт із зараженим. Смартфони зможуть обмінюватися один з одним відповідною інформацією з 5-хвилинними інтервалами і зберігати зв’язки в базі даних.

Apple об'єдналася з Google

Для захисту конфіденційності Apple і Google передбачили, щоб по Bluetooth відправлявся спеціальний анонімний ключ, який змінюється кожні 15 хвилин. Таким чином, не можна визначити особу користувача при передачі цих даних. Крім того, не буде загальнодоступного централізовано списку, власники яких пристроїв заражені COVID-19, так як самі смартфони виконують криптографічні обчислення. З боку сервера є тільки база ключів, але не взаємодій між ними.

Читайте також:  Ілон Маск відключить інтернет за скачування піратських фільмів

Джерело: apple.com