Наука

NASA встановить найбільший в світі радіотелескоп в місячному кратері

Радіотелескоп місячного кратера (LCRT)

NASA тільки виділив цілий набір грантів на дуже амбіційний проект з установки кілометрового радіотелескопу в кратер на темній стороні Місяця.

Радіотелескоп місячного кратера (LCRT) міг би вимірювати довжини хвиль і частоти, які не можна виявити з Землі через іоносферу і безлічі радіочастотних шумів, що оточують нашу планету. Якщо плани щодо LCRT стануть реальністю, то це буде найбільший радіотелескоп із заповненою апертурою.

“LCRT міг би зробити безліч наукових відкриттів у космології, спостерігаючи за всесвітом у діапазоні довжин хвиль 10-50 м (тобто на смузі частот 6-30 МГц), який досі не досліджувався людьми”, пише технолог Саптарші Бандйопадхайя з Лабораторія реактивного руху НАСА (JPL) у своєму проекті.

Читайте також:  Астрономи повідомили про сотні мільйонів планет земного типу в нашій галактиці

Згідно з планами, супутники на орбіті Місяця повинні розмотати дротяну сітку довжиною близько 1 кілометра всередині місячного кратера, діаметр якої досягає 5 кілометрів. А підвісний приймач в центрі кратера завершить установку системи. Примітно, що все це буде здійснено без прямого контролю людини, що істотно знизить витрати для проекту, якому належить буквально злетіти з мертвої точки.

Найбільший радіотелескоп на Землі – це FAST, діаметром 500 метрів. Якщо проект LCRT буде успішно завершено, то новий телескоп буде в два рази більше попередника. До речі, саме FAST вловив загадкові радіовсплески, що йдуть звідкись з глибин космосу – хтозна, які відкриття піднесе людству місячний телескоп?