Політика

Український «Нептун» випробували в стрільбі по морській цілі

Нептун ракета

Українську протикорабельну ракету комплексу РК-360МЦ «Нептун» випробували проти морської цілі.

Пуск ракети Р-360 комплексу РК-360мц «Нептун» з наземної пускової установки по морській цілі в рамках випробування нового українського озброєння пройшов на полігоні Алібей в Одеській області. Ракета успішно вразила ціль, повідомляє Defense Express.

Генеральний конструктор – генеральний директор ДержККБ “Луч” Олег Коростельов заявив, що стрілянина велася на відстань близько 75 км по сітчастій мішені, встановленій на баржі-ліхтері. Політ ракети фіксувався з пари винищувачів Су-27 Повітряних сил України.

Читайте також:  Єрмак розповів про другий термін Зеленського

Ракета після старту з пускової установки “Нептуна” вийшла по контрольних точках запрограмованим складним маршрутом в район розміщення морської мети. Політ по маршруту з об’єднанням даних від усіх складових системи управління ракетою: інерціальної системи наведення, глобальної системи супутникового позиціонування, а також радіовисотоміра. На кінцевій траєкторії польоту ракета йшла на мінімальний висоті.

Нагадаємо, державні випробування РК – 360мц “Нептун” повинні завершитися до кінця поточного року. Крилата ракета відрізняється бойовою частиною вагою 150 кілограмів, дальністю пуску до 280 кілометрів і швидкістю близько 900 км/год. Висота польоту ракети становить від трьох до десяти метрів вище рівня моря. Американські військові експерти вважають “Нептун” найперспективнішою українською ракетою і запевняють, що він стане ключовою віхою в програмі розвитку ракет в країні.