Наука

Вчені з’ясували, як коронавірус потрапив в Європу і Америку

Поширення Covid-19

Німецько-британська група генетиків і археологів відстежила, якими шляхами коронавірус поширився з Ухані по всьому світу. Для цього був використаний метод, який зазвичай застосовується в дослідженнях міграції древніх людей.

Вчені проаналізували мутації 160 зразків геному вірусу, і за допомогою математичного алгоритму візуалізували його родовідні лінії. “Подібні методи зазвичай застосовуються для того, щоб за допомогою аналізу ДНК реконструювати пересування древніх людських популяцій, — говорить керівник дослідницької групи Пітер Фостер. – Ми думаємо, що це вперше, коли вони були використані для відстеження шляхів інфікування коронавірусом”.

Читайте також:  Рідкий метал вміє змінювати свою форму і відбиваність світла

Вчені виявили три різні варіанти Covid-19, що об’єднують кілька кластерів близьких родоводів ліній. Ці три варіанти вони позначили як «A», «B» і «С».

До коронавірусу кажанів найбільш близький варіант “А”, але він, як не дивно, був не найпоширенішим в Ухані. У місті домінував тип “B”, який потім поширився по всій Південно-Східній Азії, але майже не вийшов за межі регіону. Зате варіант «А» у великій кількості був виявлений у пацієнтів в Австралії та Америці, а також у американців, які жили в Ухані.

Третій варіант вірусу – тип “С” – поширився по Європі. Він був виявлений у перших пацієнтів у Франції, Італії, Швеції та Англії. У пробах з Китаю цей варіант відсутній, але зустрічається в зразках з Сінгапуру, Гонконгу і Південної Кореї.

Читайте також:  Вчені випадково знайшли нову фазу рідини

Звідти вірус, мабуть, і потрапив до Італії, але не безпосередньо, а через Німеччину. Проміжним носієм став перший німецький пацієнт, діагностований 27 січня, вірус якого, в свою чергу, був пов’язаний з «сінгапурським кластером». Вчені впевнені, що це був принаймні один із шляхів, по якому Covid-19 проник до Італії.