Технології

Альтернативу багаторазовим ракетам Ілона Маска показали в дії [ВІДЕО]

Ракета Rocket Lab

Крім SpaceX, свій варіант ракети-носія з можливістю повторного використання першого ступеня розробила і американська Rocket Lab. Але на відміну від конкурента, компанія віддала перевагу посадці на водну платформу інший спосіб «упіймання» цінного компонента «космічного ліфта» — перехоплення вертольотом прямо в повітрі. У мережі вже з’явився відеоролик, що демонструє працездатність незвичайного методу.

Rocket Lab провела випробування з перехоплення прискорювача ракети Electron, який був піднятий в повітря над океаном. Вертоліт компанії успішно “зловив” його з першої спроби — хоча такі умови дещо відрізняються від реального запуску, фахівці впевнені, що зможуть повторити процедуру і в більш складних обставинах. Варто відзначити, що модуль попередньо був оснащений парашутом, що знижує швидкість падіння.

Читайте також:  Boeing випробував зграю «розумних» безпілотників. Тепер вони навчилися субординації

“Кожен крок до повторного використання – це крок до більш частих можливостей запуску для наших клієнтів. Ми з нетерпінням чекаємо подальшого розвитку цієї технології в цьому році і повернення пілотованої ракети на завод”, — зазначив засновник і виконавчий директор Rocket Lab Пітер Бек.

Rocket Lab

Американська компанія спеціалізується на запуску малих супутників і бере участь у деяких проектах NASA. Кожен з прискорювачів Electron коштує близько 5 мільйонів доларів, тому виробник прагне скоротити свої витрати за рахунок повторного використання дорогого обладнання.

Джерело: newatlas.com