Робота

Як знайти гідну роботу: версія спікерів TED

Хороша кар’єра і гідна робота – це мрія кожного з нас. Про правильний вибір майбутнього напрямку діяльності і необхідності пошуку себе написано чимало книг і статей. Але питання залишається все тим же – як знайти професію, яка припаде до душі і допоможе реалізуватися? Ми вирішили пошукати рекомендації у виступах спікерів TED-конференцій.

Не шукайте відмовки

До цього закликає у своєму виступі професор канадського університету Ватерлоо Ларрі Сміт. Він стверджує, що причина відсутності успішної кар’єри – у страху і постійному пошуку непотрібних відмовок. Ми переконуємо себе, що високі заслуги і посади – це результат успішності або геніальності, але ніяк не наполегливої праці і бажання щось робити. Ми боїмося пробувати, боїмося здатися смішними і безглуздими, тому втрачаємо свої мрії назавжди. У вас не буде бажаних висот, якщо ви не вирішите хоча б зробити перший крок.

Припиніть думати, що це неможливо

Скотт Дінсмор, засновник платформи для пошуку натхнень, свого часу встиг попрацювати на престижних посадах і навіть був співробітником компанії зі списку Fortune. Але такий стан справ його зовсім не тішив. З роботи хотілося бігти якомога швидше. Скотт вирішив змінити ситуацію, звільнився і почав шукати заняття, яке буде не тільки приносити йому гроші і покращувати резюме, але і дозволить зосередитися на тому, то подобається. За час пошуків Дінсмор зрозумів – всі обмеження знаходяться тільки у вашій голові. Знайти роботу мрії можливо – потрібно тільки перестати вселяти собі, що це фантастика.

  1. Визначте, що цікавить вас найбільше і шукайте в цьому напрямку.
  2. Проаналізуйте свій досвід і постарайтеся поєднати його з інтересами.
  3. Рівняйтеся на людей, які вас надихають.
  4. Розширюйте ваше коло спілкування. Існує думка, що кожен з нас – це середнє арифметичне п’яти людей, з якими ми проводимо найбільше часу.

Перестаньте втрачати свої шанси

Підприємець Бель Пеш впевнена, що всі невдачі в пошуках роботи або бізнесі пов’язані, насамперед, з нами самими. Ми діємо неправильно, і тому стикаємося з невдачами. Набагато комфортніше вірити в несподіваний успіх, ніж довго і наполегливо працювати над його досягненням. У цьому криється одна з основних помилок. Крім того, ніколи не можна зупинятися. Навіть якщо ви отримали бажану посаду, це не означає, що потрібно припиняти рости і розвиватися. Інакше ризикуєте застрягти на одному місці. І ніколи не прагніть звинувачувати когось іншого у своїх невдачах. Ми самі визначаємо, чому бути, а чому – ні.

 

Розвивайте свій потенціал

Якщо ви хочете отримати хорошу посаду, вам доведеться попрацювати над собою і повчитися. Про це говорить тренер лідерства Сьюзан Колантуоно. На думку Сьюзан кожному, хто прагнить до лідерських позицій, просто необхідна ділова хватка. Вона становить 33% успіху. Звичайно, без знань, досвіду і стратегічного мислення не обійтися, але вміння працювати і досягати свого цінується дуже високо.

Створюйте можливості

Нічого не трапитися до тих пір, поки ми самі не захочемо цього. Успішні люди не чекають подарунків долі, а створюють свої можливості. Журналіст, колумніст Forbes Каре Андерсон вважає, що створювати можливості можна і потрібно таким чином:

  • відточуйте свої таланти і шукайте еталони;
  • виходьте із зони комфорту, осягайте сфери, далекі від вашої;
  • знайомтеся з несхожими на себе людьми і шукайте точки дотику.

Не плутайте успіх і майстерність

Мистецтвознавець і критик Сара Льюїс вважає, що для досягнення вершин у кар’єрі, важливо усвідомити різницю між успіхом і майстерністю. Успішна людина далеко не завжди є майстром своєї справи. Саме тому набагато краще прагнути не до успіху і визнання, а до того, щоб по-справжньому опанувати свою професією і знати всі її тонкощі. “Успіх – це потрапити в десятку, але майстерність – це знати, що це нічого не означає, якщо ти не можеш цього повторити”, – говорить Сара.

Пошук роботи мрії – це дійсно складне завдання, яке не всім під силу. Багато хто з нас так і не знаходить свого покликання, вибираючи впевненість і постійну зайнятість. Хто знає, може бути вчасно дана порада або отримана мотивація допоможуть вам знайти свій напрямок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *