Підприємство

3 ознаки того, що Вам пора зав’язувати з підприємництвом

Для людей, які звикли до розміреного способу життя зі стабільною роботою, трохи незвично буде працювати на себе, коли доведеться в швидкому темпі перебудовуватися на абсолютно різні завдання. Насправді, почавши працювати на себе ви навчитеся багато чому: працювати добу безперервно, виконувати одночасно кілька завдань і обходити різні ризики.

Це не завжди настільки складно, як може здатися на перший погляд. Деякі підприємці відчувають у цьому стимул і досягають неймовірних успіхів. Але багато хто все ж не витримують шаленого ритму і здаються. Багато підприємців зізнаються, що на перших етапах діяльності, у них неодноразово опускалися руки.

Еntrepreneur пропонує ознайомитися з 3 факторами, які можуть вказати, що вам необхідно трохи відпочити і не поспішати братися за підприємництво.

1. Ви стали залежні від роботи

Залежність – це хвороба, яка може проявлятися абсолютно по-різному. На перший погляд, прихильність до роботи може здатися не такою вже й великою проблемою, але, насправді, з цим все йде дуже серйозно. Ознаки залежності може бути дуже важко визначити, їх можна сплутати з трудовою етикою і відданістю справі.

Але, коли підприємці не звертають увагу на сім’ю, перестають стежити за собою, за своїм здоров’ям, варто замислитися над тим, чи не треба зробити паузу.

Ви можете бути залежним від роботи і тоді, як працюєте на когось, але це не зможе зрівнятися з одержимістю власною справою. До того ж, у вас немає обмежень відносно робочого часу, на вас ніхто не тисне – в цьому і полягає підступ. Ви прагнете зробити якомога більше роботи, щоб отримати максимум прибутку.
Коли у вас розвивається залежність від роботи, ви можете завдати серйозної шкоди своєму особистому житті, здоров’ю. Слідкуйте за тим, щоб ваша робота не міняла кардинально вашого життя і, якщо це починає відбуватися, терміново зупиніться, адже ваша робота – це ще не все життя.

2. Нестабільне фінансове становище нагнітає

Стартапи можуть фінансуватися зовсім по-різному. Одні виживають виключно за рахунок засновника, іншим вдається привернути увагу інвесторів. Але, все ж, найбільше навантаження відчувають самі засновники. Їм доводиться максимально економити на власних потребах заради того, щоб поставити підприємство на ноги.

Багато починаючих підприємці очікують, що почнуть заробляти відразу ж після того, як запустять підприємство в роботу. Але реальними стають лише фінансові втрати. Багато хто після перших невдач здаються, визнають, що не в силах повернути відразу всі вкладення і опускають руки.

Часто ситуація не така вже й безвихідна: ви можете позичити грошей і продовжувати розвивати бізнес, можете знайти інвесторів, які зацікавляться вашою ідеєю і допоможуть втілити її в життя. Головне вчасно визнати, що ви потребуєте додаткового фінансування і не доводити компанію до безвиході.

Але не всі спроби можуть стати успішними. Іноді варто детально все розглянути і зрозуміти, чи дійсно варто прикладати зусилля і залучати додаткові кошти. Разом з тим, що мало кому вдається відпустити ситуацію, деякі так і роблять, повертаються до бізнесу пізніше, вже з новими ідеями.

3. Це не так забавно, як може здатися на перший погляд

Люди запускають стартапи, керуючись різними причинами. Деякими управляє бажання заробити, інші прагнуть знайти рішення проблеми, а багато хто просто прагнуть запустити щось нетипове для їх місцевості. Але, швидше за все, основна маса підприємців скаже, що ключовим стало бажання випробувати себе в новій ролі, зробити щось нове і стати самому собі начальником.

Це все дуже добре для запуску бізнесу. Життя занадто коротке, так чому б не випробувати себе в різних ролях?

Багато починаючих підприємців відчувають задоволення, коли набувають нового досвіду. Для інших це дуже хвилюючий процес, який супроводжується стресом.

Якщо ви взялися за справу, зібрали команду, залучили інвесторів, то не маєте права кинути все на половині шляху. Вам необхідно завершити хоча б поточний етап, а потім передавати повноваження комусь іншому. До того ж, ви відповідаєте не тільки за себе, тому подбайте, щоб для інших учасників команди цей процес не був болючим.

Сам по собі ваш відхід не так вже й поганий, адже ви навряд чи принесете користь, якщо не можете самореалізуватися в проекті. Зараз дійсно краще відпочити, все обдумати і з новими силами приступати до роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *