Технології

Нейромережа навчилася читати людські думки

Читання думок

Людський мозок являє собою одну з найбільших загадок для вчених. Нещодавно дослідники змогли рахувати з нього інформацію за допомогою просунутого чіпа. Метод складний і не може застосовуватися в реальному житті. Іншим шляхом пішли американські дослідники, які скористалися ШІ для читання людських думок.

Експеримент був проведений на людях, які страждають епілептичними припадками. Для контролю над ними в мозок були вбудовані спеціальні імпланти, які відстежували активність нейронів, намагаючись інтерпретувати інтелектуальну діяльність людини. З цією метою була створена нейромережа, яка перетворювала думки в рядок чисел, а після переводила її в послідовність слів.

В ході експерименту учасники говорили вголос прості речення за типом: “Тіна Тернер — поп-співачка” і “Оазис був міражем”. Спочатку мозкові сигнали передавалися в комп’ютер, який розшифровував їх в слова. Однак цей метод виявився недієвим, так як на виході виходило щось в дусі «ці музиканти дивовижно гармонізують», або «Шпинат був знаменитим співаком». Однак після того як в справу вступав ШІ, точність зчитування думок значно підвищилася.

Читайте також:  Карти Google розкажуть про завантаженість магазинів і парків

За словами дослідників, технічні правки тексту після нейромережі склали 3%, в той час як професіонали-транскрибери робили помилки в 5% випадків. Роботу ШІ поки не можна назвати ідеальною, так як для ефективної розшифровки потрібно, щоб людина говорила вголос. Саме в цьому напрямку і будуть проходити подальші дослідження.

Джерело: thenextweb.com

Залишити коментар