Технології

Розкрито 1400-річна загадка «червоного знака» в небі Японії

Червоне сяйво

Яскраво-червоне віяло розкинулося в небі над Японією 1400 років тому, і з тих пір воно не дає спокою астрономам.

Згідно з історичними записами, 30 грудня 620 року в небі Японії з’явився «червоний знак» у формі «хвоста фазана». У ті часи його визнали поганою ознакою. Сучасні вчені задавалися питанням, було це явище подібним Північному сяйву або це був, наприклад, хвіст комети.

Рюхо Катаока, який вивчає космічну погоду в Національному інституті полярних досліджень Японії, і його колеги вирішили дослідити дивне стародавнє явище і почали з порівняння його історичного опису з сучасними знаннями про полярні сяйва. Зазвичай сяйва мають зелений колір, але часом можуть фарбуватися і в червоний, що залежить від того, які елементи в атмосфері Землі активуються зарядженими частинками.

Читайте також:  Хакери використовували електронну пошту ФБР для розсилки спаму

Команда вчених досліджувала і більш пізні описи полярних сяйв, які спостерігалися над Японією і нагадували собою червоне віяло. Вони також склали карту того, як могло виглядати змінюється магнітне поле Землі в ті часи, припускаючи, що в 620 році Японія перебувала на широті близько 33 градусів, а не на 25-ти, як сьогодні. Це і пояснює появу такого незвичайного полярного сяйва.

Але дослідники також вивчили і іншу гіпотезу “червоного знака”, згідно з якою він був викликаний кометою. Але тоді як пояснити червоний колір? Крім того, вчені визначили — в той час ймовірність появи комети була мала.

Читайте також:  Знайдено спосіб повернути дізлайки на YouTube

«Це цікавий приклад того, що сучасна наука може отримати користь від стародавніх японських записів», — сказав Катаока.