Технології

NASA відправить на Марс 11 мільйонів імен землян

Perseverance

У 2019 році NASA запустило дві незвичайні кампанії: перша дозволила всім бажаючим залишити своє ім’я на борту нового ровера. Друга ж була спрямована на те, щоб визначити кращу назву для марсохода. Конкурси закінчені, імена нанесені, а космічне агентство готується відправити Perseverance («Наполегливість») в політ вже влітку поточного року.

Perseverance

Всі 11 мільйонів імен були нанесені електронним променем на три кремнієвих чіпа розміром з ніготь кожен. Також на них написали невеликі есе від 155 фіналістів конкурсу «назви ровер». Після цього чіпи були прикріплені до алюмінієвої пластини на корпусі Perseverance. На ній зображені Земля і Марс, з’єднані Сонцем. NASA пояснило, що все це данина поваги табличкам, які вирушили в космос на кораблях «Вояджер-1» і «Вояджер-2».

Читайте також:  Ілон Маск розповів, як житимуть на Марсі перші колоністи

Запуск “Наполегливості” намічений на літо цього року в складі ракети Atlas V. 18 лютого 2021-го він повинен приземлитися в кратері Джезеро на Марсі. В даний момент йде підготовка і налагодження ровера. Перш за все проводиться укладання маніпулятора, а також фіксація антени, що дозволяє дистанційно керувати ровером. Марсохід важить більше однієї тонни. У його завдання входить пошуки життя, а також вивчення клімату і геології. Після того як він збере достатньо зразків, буде прийнято рішення про його повернення на Землю. NASA стверджує, що епідемія коронавірусу ніяк не вплинула на підготовку до старту.

Читайте також:  Новий прилад нічного бачення дозволить інакше поглянути на поле бою

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар