Економіка

Прем’єр анонсував у травні “рестарт економіки”

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль анонсував пом’якшення, але не скасування карантину наприкінці квітня, що дозволить працездатним громадянам повернутися на роботу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин буде продовжено після 24 квітня, але можливе його пом’якшення заради збереження економіки. Про це сказав глава Кабміну в зверненні до українців.

Він визнав, що Україна не може собі не працювати два-три місяці поспіль, тому наприкінці місяця можливе пом’якшення карантину.

“За нашими підрахунками, через три тижні ті, хто вже захворів на COVID-19, мають одужати, а введені обмеження завадять хворобі поширюватися далі. За нашим планом, якщо буде зафіксовано зниження динаміки захворюваності, то в кінці квітня ми зможемо почати ослаблення карантинних заходів”, – сказав прем’єр-міністр.

Читайте також:  В Україні зростають борги із зарплат - Держстат

Працездатним громадянам дозволять повернутися на роботу, і паралельно буде частково відновлено рух громадського транспорту.

“Це дозволить нам вже з початку травня почати рестарт економіки. Але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів. Оскільки загроза поширення коронавірусу за три тижні нікуди не зникне, обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги будуть все одно діяти. Всі без винятку будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися карантину. Для старших людей, студентів, школярів карантин буде продовжено”, – заявив прем’єр.

За його словами, таким чином уряд намагається втримати баланс між карантинними заходами і збереженням економіки.