Знання

Як створити сайт: 10 курсів по CSS і HTML

HTML

У століття інтернету активно розвивається система онлайн-навчання. Зараз не складно отримати необхідні знання та навички в тій чи іншій області. Відеоуроки, графіка, онлайн-завдання, ресурси типу “питання-відповідь”, skype-викладачі – знання стали ближче і доступніше.

Сучасні онлайн-курси мають ряд переваг. Це і вільний графік, індивідуальний темп навчання, доступність і, найголовніше, економія часу і грошей. Подібні курси або безкоштовні або стоять в рази менше, ніж офлайн-курси. Доступ до них відкритий 24/7 з вашого комп’ютера.

Як правило, курс супроводжується відеолекціями і покроковими інструкціями, які можна проходити прямо в браузері. Чим ще хороші сучасні онлайн-курси, так це тим, що спільне завдання (наприклад, створення головної сторінки порталу) дробиться на максимально прості завдання.

Ми вирішили підготувати добірку десяти онлайн-курсів для веб-розробників – тут представлені платні і безкоштовні курси від світових освітніх платформ. Вхідний квиток – тільки ваше бажання.

Однак попереджаємо, що після проходження більшості курсів ви ні в якому разі не вийдете готовим розробником світового класу, але ви будете мати загальне уявлення про створення веб-сторінок за допомогою HTML і CSS.

Для довідки

HTML – стандартна мова розмітки тексту у Всесвітній павутині. Як оформляти текст в Word знають усі. Тема виділили, збільшили шрифт, зробили напівжирним. Картинку вставили, перемістили вліво, зробили обтікання. З веб-сторінкою усе по-іншому. Щоб структурувати об’єкти на сайті (текст, графіку, відео), необхідно застосувати спеціальні теги. Всі маніпуляції з об’єктами виробляють вручну.

CSS – формальна мова для опису зовнішнього вигляду сторінки. За допомогою таблиць стилів легко і просто редагувати оформлення того чи іншого елемента. Основне призначення CSS – як і де відображати елементи веб-сторінки.

Build Professional Websites html5 + css3

Code Avengers

Курси від Code Avengers обіцяють навчити будувати веб-сторінки за 60 уроків. Курс включає покрокові уроки з можливістю працювати в браузері, а також відео, що робить процес навчання простішим.

Для ознайомлення доступно безкоштовне інтро, де на прикладі створення сторінки Вікіпедії для дітей пояснюється, для чого ми використовуємо конструкції HTML і CSS.

Наступні три рівня HTML & CSS Basics, HTML & CSS Intermediate і Web Development платні. Примітно, що плата здійснюється за кожен рівень, так що якщо у вас є хороша основа, можна відразу перейти на другий чи третій рівень.

Після проходження всього курсу ви зможете створювати інтерактивні веб-сторінки з використанням JavaScript.

Вартість: $ 19- $ 29 / рівень

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Getting Started With HTML and CSS

Code School

Курс від Code School складається з двох блоків – Front-end Foundations і Front-end Formations. На цих заняття ви вивчите основи HTML і CSS, побудуєте свій перший сайт, а потім розглянете деякі з кращих прикладів використання HTML5 та CSS3.

У першій частині курсу розповідається про те, як створити веб-сайт за допомогою HTML і CSS, у процесі навчання створюється міцна база для більш просунутої розробки фронтенда.

У другому блоці ви ознайомитеся з самими останніми версіями HTML і CSS, включаючи нові HTML5-теги, елементи форм, атрибути, рамки, тіні, градієнти і багато іншого.

Кожен з блоків складається з п’яти рівнів і десятків завдань (challenges). У обох частин перші рівні абсолютно безкоштовні. Курс включає лекційну частину у форматі відео й завдання, які можна виконувати в браузері.

Вартість: $ 29 / міс. або $ 290 / рік

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Make a Website

Codec Ademy

Всесвітньо відома платформа Codec Ademy пропонує абсолютно безкоштовні покрокові онлайн-уроки по безлічі ІТ-дисциплін. Для початківців веб-розробників доступний курс Make a Website. Він навчає основам веб-розробки в процесі побудови нової версії головної сторінки Airbnb. Покрокові інструкції максимально прості і зрозумілі.

Розрахунковий час проходження курсу – близько трьох годин. На даний момент студентами курсу є (або були) понад 300 тис. користувачів.

Вартість: безкоштовно

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Make a Website Projects

Codec Ademy

Для тих хто пройшов попередній курс або у кого є базові знання веб-розробки, Codec Ademy відкрила курс Make a Website Projects. Курс розрахований на практичне закріплення отриманих навичок. Зокрема, ви зможете реалізувати свої знання в HTML / CSS шляхом створення 15 реальних проектів.

Проекти йдуть по зростаючій – від простого до складного. Наприклад, спочатку ви створюєте меню навігації, а в кінці вам доручать створити цільову сторінку для музичного програми з нуля і сторінку новин.

Розрахунковий час проходження курсу – близько чотирьох годин.

Вартість: безкоштовно

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Make an Interactive Website

Codec Ademy

Ще один навчальний проект від Codec Ademy включає навчання азам JavaScript і JQuery, щоб створити інтерактивний сайт. Навчання проходить на прикладі створення домашньої сторінки Flipboard.

Курс включає п’ять юнітів, під час проходження яких ви навчитеся створювати динамічне меню, вивчите основи JavaScript, навчитеся обробляти події (дії користувача).

Вартість: безкоштовно

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Web Design for Everybody Specialization

Coursera

Гучна освітня платформа Coursera пропонує масові онлайн-курси від кращих викладачів світу. Курс Web Design for Everybody Specialization розроблений університетом Мічігану спеціально для широкого кола людей, а конкретно для тих, хто хоче крок за кроком освоїти структурне, стильове і інтерактивне ядро сучасних веб-сайтів.

Спеціалізація охоплює такі теми, як HTML5 та CSS3, а також JavaScript. Освоєння цього діапазону технологій вистачить для того, щоб самостійно створити високоякісні веб-сайти, які будуть однаково добре відображатися на всіх пристроях.

Курс складається з п’яти блоків Introduction to HTML5, Introduction to CSS3, Interactivity with JavaScript, Advanced Styling with Responsive Design і Web Design for Everybody Capstone, в кожному з яких у деталях розповідається про те чи іншому аспекті веб-розробки.

Курс стартував 28 вересня. Сесія триває три тижні, 2-4 години на тиждень. Після курсу і захисту дипломного проекту видається сертифікат.

Вартість: $ 385 за курс

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Full Stack Web Development Specialization

Coursera

На Coursera є ще один курс для бажаючих навчитися самостійно будувати сайти. На відміну від попереднього курсу, який розрахований на новачків, ця програма передбачає наявність якоїсь бази у студентів. Курс розроблений викладачами Гонконзького університету науки і технологій за підтримки корпорації IBM.

На курсі навчають основам фронтенда і розробки гібридних мобільних додатків, написання та підтримки серверного бекенд і впровадженню повністю функціонального програми.

Навчальна програма складається з шести ступенів: HTML, CSS and JavaScript; Front-End Web UI Frameworks and Tools; Front-End JavaScript Frameworks: AngularJS; Multiplatform Mobile App Development with Web Technologies; Server-side Development with NodeJS і Full Stack Web Development Specialization Capstone Project.

Перші два курси в цій спеціалізації орієнтовані на розробку клієнтської сторони, охоплюють основи HTML, CSS, JavaScript, JQuery, а також знайомлять з такими фреймворками, як AngularJS і Bootstrap. У блоці бекенда ви вивчите реалізацію баз даних NoSQL, використовуючи MongoDB. Ви також дізнаєтеся, як створювати гібридні мобільні додатки.

Курс проходить з 28 вересня по 26 жовтня. Рекомендований час – 3-4 години на тиждень. Після курсу і захисту дипломного проекту видається сертифікат.

Вартість: $ 474 за курс

Мова: англійська

Рівень: від середнього

HTML5 from W3C

edX

Освітня онлайн-платформа edX пропонує курс вивчення HTML5 від творців мови – Консорціуму Всесвітньої павутини.

Курс складається з двох блоків, які можна проходити окремо або в будь-якому порядку. На першому ступені HTML5 Coding Essentials and Best Practices вивчаються базові теги HTML5, включаючи інструменти для роботи з аудіо, відео та веб-графіки. На другий – Advanced Techniques for Designing HTML5 Apps – детальніше опрацьовуються навички проектування, з метою створити інноваційні додатки на HTML5.

Весь курс триває десять тижнів. Розробники курсу рекомендують приділяти не менше шести годин на тиждень для успішного проходження курсу. Після курсу видається сертифікат XSeries.

Вартість: $ 129 за курс

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Introduction to Web Development: HTML

Udemy

Платформа для навчання онлайн Udemy відкрила безкоштовний курс по HTML. Курс призначений для тих, хто ніколи нічого не робив з HTML або веб-сторінками, і хотів би отримати базові навички для початку кар’єри в веб-розробці.

На курсі дають знання про ключові компонентах HTML, необхідних для створення веб-сторінок. Крім того, зачіпається вивчення розширеної функціональності стандарту HTML5.

Курс складається з 54 відео-лекцій, загальна тривалість яких становить 4:00. По закінченню курсу видається сертифікат.

Вартість: безкоштовно

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Web Development By Doing: HTML / CSS From Scratch

Udemy

Ще один проект від Udemy розрахований на новачків у веб-програмуванні. На курсі знайомлять з двома різними методами написання коду – з нуля і з використанням Dreamweaver, інструменту, який повинен бути у кожного веб-розробника. У програму курсу входить вивчення основ HTML / HTML5 і CSS / CSS3.

Курс складається з 21 відео-лекції, загальна тривалість становить 2 години. По закінченню курсу видається сертифікат.

Вартість: безкоштовно

Мова: англійська

Рівень: від початкового

Залишити коментар