Суперечка

9 фраз, які ви ніколи не почуєте від розумних людей

TalentSmart проаналізував емоційне сприйняття понад мільйон людей і виявив, що багатьом з нас не вистачає соціального усвідомлення. Це є наслідком того, що ми більше захоплюємося собою, а не співрозмовником.

Ця проблема дуже поширена. Ви не зможете зрозуміти когось, поки будете зациклені на собі. Потрібно більше звертати уваги на тих, хто знаходиться поруч.

Еntrepreneur пропонує ознайомитися з 9 фразами, які можуть негативно вплинути на співрозмовника. Необхідно уникати їх за всяку ціну, адже вони здатні не тільки образити людину, а й показати вас з негативної сторони.

1. “Ти виглядаєш втомленим”

Втомлені люди неймовірно не привабливі: часто у них мішки під очима, проблеми з концентрацією уваги і вони дуже всім незадоволені. Якщо сказати людині, що вона виглядає втомленою, значить вказати на все вище перераховане і змусити зануритися ще більше в себе.

Замість цього поцікавтеся, чи все в порядку? Найчастіше, це буде свідченням, що вам не все одно, що відбувається з людиною. Замість того, щоб припускати, що сталося, просто запитайте про це. Таким чином, ви можете змусити людину відкритися. Це продемонструє вашу не байдужість.

2. “Ого, ти схуд на цілу тонну”

Ви хотіли зробити комплімент, а вийшов докір. Ви сказали людині, що вона скинула багато ваги, а вона сприйняла це як зауваження, що до цього була повною і непривабливою.

Замість цього скажіть, що співрозмовник виглядає фантастично. Замість порівняння з тим, як він виглядав до цього, це буде звучати, як похвала за старання і витримку.

3. “Ти просто був занадто хороший для неї”

Коли хтось розриває відносини, не важливо, особисті чи ділові, цей коментар звучить як докір, що людина раніше зробила поганий вибір і у неї немає смаку.

Замість цього скажіть, що це її втратили. Подібна фраза буде звучати, як підтримка, без будь-якої критики.

4. “Ти завжди …” або “Ти ніколи …”

Ніколи або завжди нічого не робиш. Люди завжди сприймають це в докір, адже ви вказуєте, що вони завжди роблять помилки. Ці фрази змусять співрозмовника закритися і замкнутися в собі, а у вас, швидше за все, навпаки, є що обговорити.

Замість цього скажіть людині, що в конкретній ситуації вона зробила не так. Оперуйте тільки фактами. Якщо ж частота повторень є проблемною, скажіть про це.

5. “Ти прекрасно виглядаєш для свого віку”

Подібні фрази завжди сприймаються, як поблажливі і грубі. Навряд чи якийсь атлет буде претендувати на звання вченого, а літня людина – підтягнутого красеня.

Замість цього скажіть, що співрозмовник виглядає чудово. Нехай це звучить банально, але подібні фрази завжди приємно чути.

6. “Я ж раніше говорив …”

Всі ми можемо забути, що нам говорили раніше. Ця фраза здатна образити людину через те, що ви вказуєте на його неуважність і безвідповідальність. Перед тим, як звинувачувати когось, поцікавтеся, що змусило забути про прохання. У всіх бувають ситуації, які заважають зробити щось.

Замість цього скажіть, що людині не обов’язково давати якихось обіцянок і формулюйте точно прохання. Намагайтеся робити так, щоб вас чули.

7. “Удачі”

Це дуже тонке вираження і багато залежить від того, з якою інтонацією ви це сказали. Звичайно, це не кінець світу, але ця фраза часто має на увазі, що людині потрібна удача.

Замість цього скажіть, що у людини є все необхідне, щоб досягти якихось результатів. Це краще, ніж просто побажати удачі, адже ви вкажіть, що у співрозмовника є все необхідне для досягнення успіху. Таким чином, ви будете виглядати краще за всіх, хто просто побажав удачі.

8. “Вам вирішувати”

Ця фраза продемонструє вашу байдужість до співрозмовника, особливо, якщо він цікавиться вашою думкою.

Замість цього скажіть, що не знаєте, як краще вчинити, але ви зробили б так-то. Це не дасть однозначної відповіді, але продемонструє ваше не байдужість.

9. “Принаймні, я ніколи …”

Ця фраза звучить дуже агресивно, особливо, якщо ви допустили якусь помилку, але намагаєтеся відвернути від неї увагу за рахунок інших людей.

Замість цього скажіть, що вам шкода. Визнання того, що ви помилилися, дозволить вести бесіду в спокійному тоні, без звинувачень. Визнати провину – вірний спосіб уникнути конфлікту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *