Технології

Перші подробиці про новий космічний корабель Китаю

SAST

Схоже, що космічний корабель нового покоління, який Китай готує до льотних випробувань, здатний стикуватися з Міжнародною космічною станцією.

На знімку, опублікованому шанхайською академією космічних польотів (SAST), показана стикувальна система нового космічного корабля, сумісна з міжнародним стандартом стикувальної системи (IDSS).

НАСА, Європейське космічне агентство та Роскосмос використовують IDSS-сумісні системи або адаптери. Вони використовуються на МКС для стикування з космічними кораблями.

Новий космічний апарат розширить можливості Китаю в справі відправки людей на орбіту, а також знизить витрати за рахунок часткового повторного використання і дозволить входити в атмосферу на більш високих швидкостях без шкоди для летять в ньому людей.

Про новий китайський корабель відомо небагато. Його довжина становить 8,8 метра і масу 21,6 тонни. Розрахований він на екіпажі чисельністю до 6 осіб. Як варіант, він може нести трьох людей і 500 кг вантажу.

Читайте також:  Apple поскаржилася, що ремонтує «айфони» собі в збиток

Запуск дослідного зразка космічного корабля запланований на середину або кінець квітня. В ході випробувального польоту нового космічного корабля також буде випробувана китайська ракета-носій Long March 5B. У разі успіху нова ракета буде згодом використана для запуску 20-тонних модулів китайської космічної станції.

Але навіть якщо новий китайський космічний корабель зможе стикуватися з МКС з технічної точки зору, то з політичної це неможливо. США фактично виключили Китай з проекту МКС.

Залишити коментар