Бізнес з любимою людиною

Плюси і мінуси спільного бізнесу з коханою людиною

Успіх бізнесу часто залежить від правильного вибору ділового партнера. Безумовно, компанія зможе досягти успіху тоді, коли в ній створена така команда підприємців та інвесторів, де кожен учасник має свої обов’язки і зону відповідальності.

Тому, розглядаючи варіант створення нового проекту, дуже важливо подумати не тільки про те, який бізнес ви хочете мати. Але й про людей, з якими ви хочете працювати.

Пам’ятайте: бізнес створюють люди!

Як же знайти бездоганного ділового партнера? Як правило, всі починають пошук у своєму власному колі спілкування. Колишні однокласники, нинішні колеги, друзі, родина і навіть улюблені … Саме серед цих людей підприємці шукають тих, хто буде проводити з ними по 14 годин на добу, щоб побудувати успішний бізнес.

Серед усіх цих людей є одна група (або категорія) з якою варто придивитися ретельніше перед тим, як остаточно прийняти рішення. Мова піде про ваших улюблених.

Ось одна історія, пов’язана з цим застереженням, яку розповіла бізнес-леді, що побажала залишитися інкогніто. Назвемо її Оленою.

Алена півтора року зустрічалася зі своїм бойфрендом, поки вони не вирішили почати спільний бізнес. Після установи компанії пара два роки намагалася підтримувати свої стосунки. Для обох це був дуже складний час. Озираючись назад, Олена розуміє, що ні вона, ні її бойфренд до кінця не усвідомлювали, на що йшли. Також, до цього у них абсолютно не було досвіду поєднання ділових та особистих відносин одночасно. Вони багато разів сварилися через власні амбіції і бажання бути лідером.
Але ніхто з них лідером так і не став. Більше того, їх бізнес також не увінчався успіхом, як втім і особисті стосунки. Це був один з найбільш непростих і емоційно вигублюють періодів у житті Олени. Їй навіть зараз, після декількох років, непросто згадувати цю історію.

Сьогодні Олена не може чітко сказати, чому вона розлучилася з бойфрендом. Можливо, причина криється в їх бізнесі, особистісних якостях або в обох факторах відразу. Єдине, в чому точно впевнена жінка – це те, що все могло скластися інакше, набагато краще для них. Не допустивши вони цю помилку.

Але, як кажуть, що зроблено, те зроблено … Олена і її хлопець просто не знали, як підтримувати баланс між бізнесом і особистими відносинами.

Ми постаралися визначити деякі плюси і мінуси подібних ситуацій. А також план дій, якщо ви все-таки вирішили зайнятися спільним бізнесом зі своєю другою половиною.

Плюси

 

Довіра

Ви довіряєте один одному. У вас загальна життєва історія і ви дбаєте про комфорт, професійному зростанні і успіху один одного. Ви знаєте, що ваш партнер – це ваша опора.

Зближення

На відміну від особистих відносин, ви побачите інші якості вашого партнера. Якості, які б могли залишитися непоміченими, якби ви не розпочали спільний бізнес. Тепер у вас є шанс пізнати один одного на більш серйозному рівні, і можливо, стати ще ближчим завдяки цьому.

Талант

Ви не проводите свій час з ким попало. Ви безумовно не будуєте відносин з ким попало. Ваш партнер – насправді чудова людина! Не тільки тому, що він милий і веселий, але й тому, що несказанно розумний, талановитий і завзятий. Це ті якості, якими повинен володіти бізнес-партнер.

Зручність

Вам не потрібно витрачати додатковий час, щоб знайти ділового партнера.

Відшукати хорошої людини для особистих відносин – це найскладніше завдання. Набагато простіше йти вперед з тим, кого ти знаєш, і на кого можеш покластися.

Сумісність

Ви ладите один з одним. У вас спільні інтереси і цінності. Ви насолоджуєтеся спільним проведенням часу. У цьому вся принадність відносин. Тепер з’єднайте всі ці чудові речі і перенесіть їх в сферу бізнесу.

Загальний прибуток

Коли ви створюєте компанію з тим, хто не є вашою улюбленим людиною, вам доводиться ділити прибуток. Однак, якщо ви створюєте бізнес зі своїм партнером, ви можете не розділяти дохід, використавши його заради поліпшення свого спільного життя.

Зв’язок

Ви проводите більшість часу разом і завжди перебуваєте поруч, коли ваша половинка потребує вашої присутності.

Розуміння

Якщо ви зробили помилку, то все одно знаєте, що ваш партнер зрозуміє вас і підтримає. Він не стане гірше думати про вас і не почне ускладнювати вам життя.

Пригоди

Ви можете почати захоплюючу спільну пригоду. Багато про що можна поговорити. Багато чого можна зробити. Це підтримає свіжість, активність і яскравість ваших відносин.

Мінуси

 

Поділ роботи та особистого життя

Дуже складно провести межу між роботою і особистими відносинами. Створення бізнес-проекту вимагає наполегливої праці, тому ви можете витрачати свій особистий час на обговорення справ, про які не встигли поговорити на роботі.

Різний підхід до справи

Ви можете підходити один одному в особистих відносинах, але коли між вами виникає ділове співробітництво, раптом виявляється, що у вас зовсім різні підходи до справи. Партнер робить все швидко, а ви повільно. Він любить розглядати дрібні деталі, а ви – тільки основні аспекти. Він любить працювати вранці, а ви- вночі.

Різні пріоритети

В кінці дня вас найбільше турбують ваші особисті стосунки. З іншого боку, ваш партнер вважає бізнес більш важливим. Навіть якщо він не говорить про це, на це вказують його дії.

Фаворитизм

Ви любите свого партнера і дбаєте про нього, тому вам складно бути об’єктивним і неупередженим, коли необхідно оцінити його роботу або ідеї.

Ви будете схилятися до підтримки партнера і його точки зору замість того, щоб вислухати інших людей і їх думок. Це може стати перепоною у процесі взаємодії між засновниками фірми і співробітниками.

Ревнощі

У ваших особистих стосунках ви – партнери, які перебувають в однакових умовах. Однак у ділових відносинах у вас різні звання і ролі. Якщо ви директор компанії, а ваш партнер – ні, він може засмутиться через те, що перед вами відкривається більше можливостей, або тому, що вам довіряють виконання особливих завдань, до яких у нього немає доступу.

Постійна близькість

На роботі, вдома, в одному ліжку – ви всюди перебуваєте разом. Це вже перебір, чи не так? У вас виникне бажання отримати власний простір.

Неможливість випустити пар

Коли ви не працюєте разом, то можете прийти додому, зняти взуття, зробити собі чай і розповісти партнеру всі про свій день. Він підбадьорить вас, коли ви будете розчаровані чимось, і посміється, коли ви розповісте кумедну історію. Це чудово. Ви можете поділитися всім, чим побажаєте. Це знімає напругу після довгого робочого дня. Але коли у вас спільний бізнес, все кардинально змінюється. Ви більше не можете говорити по душах.

Особисті проблеми позначаються на роботі

Уявімо, що вранці ви посварилися. Але вам необхідно разом йти на роботу. І ви обидва – лідери, тому повинні випромінювати спокій і демонструвати, що все добре. Але, відверто кажучи, відчуваєте ви себе зовсім по-іншому. Ви засмучені через те, що сказав вам партнер. Люди навколо можуть відчути витікаючу від вас негативну енергетику, а це дуже погано.

Всі яйця в одному кошику

Замість того, щоб диверсифікувати ваш капітал, ви обидва робите ставку на фінансування вашої компанії. І тут ви або досягнете подвійного успіху, або подвійного провалу. Шанси на це приблизно рівні.

Проводите мало часу як сім’я

Якщо у вас є діти, існує реальна загроза того, що почавши спільний бізнес-проект, ви почнете набагато менше часу проводити разом як сім’я. Поки один з вас працює над проектом, інший перебуває з дітьми. У такому випадку вам доводиться постійно чергуватися.

Поради

 

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб створити бізнес разом з коханою людиною, пропонуємо кілька порад, як отримати від цього бізнесу задоволення

Пізнайте себе

Незалежно від того, чи є у вас стосунки чи ні, починаєте ви бізнес чи ні, головна порада така: якщо ви бажаєте зробити своє життя успішним і насиченим, то повинні скласти список своїх цілей. Визначте, хто ви є, чим ви хочете займатися і чому бажаєте робити саме цього. Так ви зможете побачити підсумкову мету і шлях до неї. Завдяки цьому вам буде легше зробити правильний вибір в особистих відносинах, бізнес-можливості і в усьому іншому.

Пізнавайте один одного

Напевно, ви знаєте, як резюме допомагають перевірити потенційних співробітників. Список цілей здатний спрацювати таким же чином, але тільки для визначення сумісності в особистих відносинах і діловому партнерстві. Прекрасно, коли у вас є можливість обмінятися списками цілей з людиною, з якою ви плануєте жити і співпрацювати протягом тривалого періоду часу. Це дозволяє вам побачити, в чому ви підходите один одному, а в чому ні. І в тих моментах, де ваші погляди розходяться, у вас з’явиться інструмент, що дозволяє за допомогою відвертої розмови досягти консенсусу.

Створіть спільний список цілей

Ваші солідні списки цілей допоможуть вам пізнати один одного краще, але після цього необхідно рухатися далі. Вам потрібно скласти список спільних цілей і відповісти на головне питання: ким ви хочете бути разом? Які цінності ви бажаєте розділяти, яких цілей будете домагатися як пара і як бізнес-партнери, що ви хочете залишити в минулому? Чим більш відвертими ви будете стосовно вашого спільного життя, тим краще вам вдасться ладити між собою, коли ви почнете жити разом і займатися спільним бізнесом.

Створіть план дій

Якщо список цілей вказує на те, чого і як ви бажаєте досягти, то план дій демонструє, як саме ви це зробите. Ось перелік можливих питань, на які необхідно відповісти:

 • Який тип компанії ви хочете створити: стартап, малий бізнес або який-небудь інший?
 • Яка ваша початкова стратегія?
 • У кого яка роль у компанії і хто за що відповідає?
 • Скільки годин на тиждень ви будете присвячувати компанії?
 • Як ви хочете працювати разом?
 • Що вам необхідно, щоб відчувати підтримку на роботі?
 • Як ви плануєте вирішувати конфлікти і розбіжності на роботі?
 • Які дні та години ви будете присвячувати відпочинку?
 • Що ви хочете робити у вільний час?
 • Як вам обмежити домашні розмови про роботу?
 • Як вам надати один одному свободу і простір для подальшого особистісного розвитку?
 • Як вам продовжувати доводити один одному свою любов і вірність?

Спілкуйтеся з користю

Навіть якщо ви складете список цілей і визначте план дій, реальність така, що все навряд чи відразу ж складеться ідеально. Ви звичайні люди, які намагаються жити і працювати разом. Цього достатньо, щоб з упевненістю сказати, що у вас будуть помилки і непередбачені проблеми. Не беріть це близько до серця. Таке трапляється з усіма.

Ви не можете уникнути труднощів у житті та відносинах, але ви завжди можете про них поговорити. Ви здатні відразу ж обговорити проблему, як тільки виявите її, і розвинути свої комунікаційні здібності так, щоб завжди знаходити компроміс.

Не будемо перераховувати всі комунікаційні стратегії, які ви можете використовувати. Існує безліч книг і відео, що радять, як справлятися з конфліктами. Вам просто необхідно вибрати кращий для вас варіант. Якщо ви бажаєте, щоб хтось допоміг вам вдосконалити свої навички і був вашим арбітром, розгляньте можливість найму психолога в області сімейних відносин.

Робіть все з вдячністю

Задумайтесь. Зрештою, ви знайшли достатньо привабливу для вас людину, з якою у вас склалися стосунки. Ви також знайшли, з ким всерйоз розглядаєте можливість почати спільний бізнес. Обидва варіанти зустрічаються дуже рідко. У багатьох людей навіть ніколи не було можливості, щоб вибрати серед них. Так що будьте вдячні за те, що у вас вже є. І насамперед, за особливу людину, яка увійшла у ваше життя і привнесла в неї нові цінності, любов, радість. І великий діапазон можливостей, які ви зможете реалізувати, якщо будете працювати разом як одна команда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *