Технології

Космічний корабель Ілона Маска Crew Dragon розбився під час випробувань

SpaceX - Crew Dragon

SpaceX готується незабаром відправити космічний корабель Crew Dragon з астронавтами на МКС. До цього пройшла ціла серія вдалих випробувань, які довели його ефективність і безпеку. Однак останній тест був повністю провалений.

Попередні результати були настільки вражаючими, що один з підрозділів компанії — Space Adventure — вже озвучив терміни відправки перших космічних туристів на орбіту Землі. Особливою гордістю вважалася парашутна система Mark 3, яка повинна була гарантувати безпечне приземлення для пасажирів космічного корабля. Найпильніше за випробуваннями стежить NASA, яке дасть остаточний вердикт, чи можна використовувати Crew Dragon для польотів з людьми. В ході нових випробувань капсула була викинута з вертольота. Все пішло не за планом: парашут не розкрився, і космічний корабель розбився.

Представник SpaceX уточнив, що після того як вертоліт піднявся в повітря, капсула стала нестабільною. Намагаючись убезпечити екіпаж, пілот скинув її в ручному режимі. До цього моменту парашут не був готовий, тому Crew Dragon впав і розбився. В ході інциденту ніхто не постраждав. Незважаючи на невдачу, SpaceX сподівається на те, що дозвіл на здійснення травневої місії Demo-2 для Crew Dragon не буде скасовано.

Джерело: slashgear.com