Пустий гаманець

Як перестати жити від зарплати до зарплати?

Показником того, що ви не вмієте правильно розпоряджатися грошима, є той факт, що вам часто доводиться займати у друзів або знайомих, користуватися кредитною картою або витрачати заощадження “на чорний день”.

Коли постійно не вистачає грошей і ви позичаєте “до зарплати”, ризикуєте накопичити багато заборгованостей. Завдяки подібній поведінці ви стаєте фінансово залежним від інших людей і навряд чи зможете дозволити собі купити щось дороге.

Не забувайте, що ваше майбутнє залежить від поточних витрат. Вам доводиться жити від зарплати до зарплати через те, що ви не вмієте правильно розпоряджатися грошима і планувати бюджет.

About Money розповідає, як перестати жити від зарплати до зарплати.

Почніть зі створення бюджету

Це допоможе зрозуміти, куди ви витрачаєте гроші, а також навчитися розподіляти дохід так, щоб протягом місяця не виникало гострої необхідності позичати.

Якщо ваші витрати не вписуються в бюджет, то це не показник, що ви мало заробляєте, ви просто витрачаєте більше, ніж можете собі дозволити.

Відстежуйте витрати

Якщо ідея з бюджетом недостатньо ефективна, спробуйте відстежувати свої витрати, щоб зрозуміти, куди йдуть гроші. Допоможуть з цим збережені чеки.

Розділіть витрати на кілька категорій: комуналка, харчування, одяг, дозвілля і проаналізуйте куди скільки грошей іде. Це дозволить зрозуміти, на що ви витрачаєтеся найбільше.

Скоротіть витрати

Після того, як ви розібралися куди скільки грошей іде, ви зрозумієте, де можна заощадити. Приміром, не купуйте кави по дорозі на роботу, а зваріть вдома самостійно або відмовтеся від неї взагалі. Або, можливо, вам доведеться відмовитися від високошвидкісного інтернету, адже якщо ви живете від зарплати до зарплати, то повинні розуміти, що можете собі дозволити, а що ні. Невеликі витрати, як правило, і складають значущу частку всіх витрат.

Збільште доходи

Зростання заробітної плати, як правило, залежить не від вас. Тим не менше, тільки ви маєте реальний вплив на свої доходи. Ви самі претендуєте на роботу з певним рівнем оплати праці, самі заслуговуєте підвищення і самі шукаєте можливості для додаткового заробітку. Але будьте обережні, зростання рівня доходів зовсім не означає, що ви перестанете жити від зарплати до зарплати, часто, разом із зростанням заробітної плати ростуть і запити.

Змініть своє ставлення до грошей

Люди, які живуть від зарплати до зарплати часто витрачають гроші бездумно. Вони переоцінюють власну платоспроможність, а в підсумку витрачають більше, ніж передбачалося. Ви можете купувати речі, які хочете, а не які потрібні вам насправді чи постійно купувати різні дрібниці. З одного боку, ви витратили копійки, але протягом місяця вони перетворяться в істотну суму.

Незалежно від того, скільки ви заробляєте, ви повинні ставитися до грошей відповідально і тоді ваше матеріальне становище отримає шанс покращитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *