Економіка

Експерти показали, скільки коштує місяць карантину

Онлайн-саміт лідерів G20

Один місяць карантину відніматиме 2% зростання ВВП, порахували в Організації економічного співробітництва і розвитку.

Організація економічного співробітництва і розвитку з’ясувала, що кожен місяць карантину в розвинених економіках відніматиме два процентних пункти зростання ВВП. Такі розрахунки привели в матеріалах, підготовлених організацією до віртуального саміту G20, який відбувся 26 березня.

За оцінками організації, стримуючі заходи безпосередньо вплинуть на сектори економіки, що становлять до однієї третини ВВП. Наприклад, туристичний бізнес через карантин може скоротитися на 70%.

Читайте також:  Україна витратить на дороги 240 млрд за три роки

Там вважають, що уникнути рецесії в багатьох країнах не вдасться, однак при цьому все одно пандемію стримувати необхідно.

“Сьогоднішні високі витрати на заходи охорони здоров’я необхідні, щоб уникнути набагато більш трагічних наслідків і ще гіршого впливу на нашу економіку завтра. Мільйони смертей і зруйновані системи охорони здоров’я знищать нас у фінансовому відношенні і як суспільство, тому уповільнення цієї епідемії і збереження людських життів має стати головним завданням урядів”, – заявив генсек ОЕСР Хосе Анхель Гурріа.