Технології

Найбільший літак у світі повернувся в небо через півтора року на землі

Ан-225 «Мрія»

В Україні перший з 2018 року політ зробив транспортний реактивний літак надвеликої вантажопідйомності Ан-225 «Мрія».

Найбільший і вантажопідйомний літак у світі за всю історію авіації був спроектований і побудований в Україні (УРСР) київським КБ імені Антонова. Планувалося будівництво двох примірників Ан – 225 «Мрія», але зроблений був тільки один лайнер, який знаходиться в парку української вантажної авіакомпанії Antonov Airlines.

У жовтні 2018 року перевізник розпочав програму масштабного технічного обслуговування та модернізації борту, яка тривала до кінця березня 2020 року. У небо «Мрія» повернулася 25 березня, про що сервіс FlightRadar24 повідомив шанувальникам авіації в додатку.

Читайте також:  Інженери створили натільний генератор електрики

FlightRadar24 політ АН-225

Вантажний лайнер злетів зі смуги міжнародного аеропорту “Антонов” поблизу Києва і, через 2 години польоту, благополучно приземлився на аеродромі вильоту. Аеропорт “Антонов” є базовим для найбільших в світі літаків Ан-225 і Ан-124, що належить Antonov Airlines.

Нагадаємо «Мрія» утримує безліч світових рекордів злітної ваги і вантажопідйомності. У 2004 році лайнер перевіз вантаж в 250 тонн з Праги в Ташкент з проміжною посадкою в Самарі; в 2009 році Ан-225 транспортував найбільший у світовій авіації моновантаж в 187,6 тонни, а в 2010 році літак взяв на борт найдовший в історії авіаперевезень вантаж — дві лопаті вітрогенератора довжиною 42,1 метра кожна.

Залишити коментар