Наука

У Новій Зеландії виявлено величезні підземні запаси прісної води

Нова Зеландія

Під морським дном біля узбережжя Південного острова Нової Зеландії був знайдений запас прісної води, який допоможе запобігти майбутнім посухам і пом’якшить наслідки зміни клімату в найближчі роки.

Морські опріснені підземні води були виявлені за допомогою комбінації методів сейсмології та сканування електромагнітних хвиль, які використовувалися для побудови тривимірної карти водоносного горизонту під морем. Хоча точна ємність води ще не розрахована, дослідники вважають, що система може містити до 2000 кубічних кілометрів прісної води — це 800 мільйонів басейнів олімпійського розміру, тобто більше, ніж знамените озеро Онтаріо.

Морські водоносні горизонти, замкнені в скельній породі, можна знайти в різних місцях по всьому світу, хоча вони не дуже поширені. У цьому випадку, за словами вчених, значна частина води, ймовірно, опинилася під землею за останні три льодовикові періоди.

Читайте також:  Астрономи знайшли спосіб отримувати деталізовані знімки чорних дір

Першим натяком на приховану в породі вологу була суміш солоної і прісної води, виявлена під час наукового бурового проекту в 2012 році. Подальше розслідування показало, що водяний горизонт проходить всього в 20 метрах нижче морського дна, простягаючись на 60 км від берегової лінії.

Подібне розташування дуже вдало, оскільки з нього буде досить просто викачувати величезні обсяги прісної води в разі необхідності. Враховуючи, що Регіон Кентербері, в якому і була зроблена знахідка, страждає від посухи – проблему можна буде вирішити без порушення екосистеми і зайвого втручання в місцеву екологію.

Залишити коментар