Технології

Шахраї використовують пандемію коронавірусу для зараження Android-смартфонів

Android-троян

Під час пандемії COVID-19 з ризиком «підчепити» вірус стикаються не тільки власники смартфонів, але і самі гаджети. Так, була виявлена модифікована версія банківського Android-трояна Ginp, раніше поміченого в підробці текстових повідомлень. Тепер же шкідливе ПЗ обзавелося новою функцією для крадіжки грошей з рахунків користувачів, прикриваючись «турботою» про їх здоров’я.

За даними «Лабораторії Касперського», поширюваний за допомогою сторонніх додатків троян відкриває на зараженому пристрої веб-сторінку під назвою Coronavirus Finder, яка повідомляє, що поблизу нібито є носії коронавірусу. Щоб встановити їх “точне місцезнаходження”, користувачеві пропонується заплатити €0,75. У разі згоди на екрані з’являється форма для введення платіжної інформації – при цьому гроші з рахунку не знімаються, але реквізити карти потрапляють в руки кібершахраїв.

Щоб уникнути зараження смартфона експерти рекомендують завантажувати додатки тільки з офіційних джерел і не переходити за підозрілими посиланнями, а також не вводити на сумнівних сайтах конфіденційну інформацію, таку як паролі або дані банківської карти.

«Ми закликаємо користувачів Android бути особливо пильними в цей час — спливаючі вікна, незнайомі веб-сторінки і спонтанні повідомлення про коронавірус завжди слід розглядати скептично», — попередив експерт з безпеки «Лабораторії Касперського» Олександр Єрьомін.

Залишити коментар