Аналітика

Стартап-інкубатори і акселератори світу: огляд по країнах

Стартап інкубатор

Розвиток стартапів, особливо технологічних, практично неможливо без участі бізнес-інкубаторів . До їхніх обов’язків входить забезпечення проектів всіма необхідними ресурсами для роботи. Інкубатори надають не тільки фінансову підтримку, але й приміщення для роботи, допомога менторів, оплату необхідних поїздок і т.д. Ми відібрали найвідоміші світові бізнес-інкубатори, за допомогою яких можна заявити про свій проект.

США: колиска стартап-індустрії

У Штатах, де, власне кажучи, і з’явилися стартапи, працює досить велика кількість інкубаторів, назви яких відомі на весь світ. Серед найбільш значущих варто виділити:

  1. YCombinator – легендарний інкубатор, заснований Полом Гремом і прийняв безпосередню участь у становленні таких компаній як AirBnb, Dropbox, Reddit та багатьох інших проектів. Не дивно, що величезна кількість стартапів щороку хочуть стати частиною програми YCombinator, але вдається це лише 3% учасників. Якщо ж пройти відбір все-таки вдається, команда отримує доступ не тільки до інвестицій, але й до кола провідних менторів і підприємців світу. До слова, стати щасливчиком і потрапити в інкубаційну програму не так вже й складно, оскільки YCombinator час-від-часу проводить акції, що дозволяють отримати інвестиції та допомогу не лише проектам з готовими MVP або першими результатами на ринку, але компаніям, що знаходяться на етапі розробки ідеї. Що ж стосується можливостей для українських стартапів, то в цьому питанні все теж більш-менш зрозуміло – необхідно подати заявку, чекати рішення, пройти інтерв’ю і, за умови позитивної відповіді, бути готовими провести кілька місяців в офісі YCombinator.
  2. Houston Technology Center – акселератор і інкубатор, що спеціалізується на енергетиці та нанотехнологіях. На сьогоднішній день в портфелі HTC вже 300 компаній, серед яких є і проекти-хедлайнери, що займаються створенням інноваційних технологій. Для того щоб стати учасником програми Houston Technology Center необхідно, насамперед, займатися розвитком стартапу в підходящій сфері, заповнити анкету і чекати результатів.
  3. Techstars – один найуспішніших бізнес-інкубаторів та акселераторів США. Згідно зі статистичними даними на сайті, лише 10% компаній, в які вклався Techstars, зрештою так і не досягають успіху, а середня сума інвестицій в одну компанію становить близько $ 3 млн. В основному, інкубатор підтримує IT-проекти, має розгалужену мережу представництв . Для того щоб пройти відбір, на сайті інкубатора необхідно вибрати два офіси Techstars, в яких команда вашого проекту хотіла б працювати, а також заповнити анкету.

Європа: фокус на посівні інвестиції

Країни Європи також не відстають від США в питаннях розвитку стартап-індустрії. Судячи з представлених в ЗМІ рейтингам, серед найвідоміших бізнес-інкубаторів можна виділити:

  1. Seedcamp – лондонський інкубатор, який інвестує в проекти на посівний стадії. Сума вкладень становить від € 50 до 75 тис. Взамін на 3-7% компанії. За даними самого інкубатора, загальна сума інвестицій у проекти на сьогоднішній день складає $ 280 млн. Область інтересів – стартапи самих різних напрямків, від фінансів до технологій. Подати заявку можна за допомогою спеціальної анкети на сайті інкубатора, попередньо ознайомившись з правилами. Примітно, що два роки тому український стартап MyTips пройшов відбір в Seedcamp і переїхав до Лондона.
  2. Startupcootcamp – ще один інкубатор з Лондона, що має представництва в інших містах і країнах. Ключова особливість – інвестиції як у компанії, так і в окремих підприємців. Основна мета акселератора – забезпечити стартапи зв’язками, які допоможуть їм досягти успіхів і вийти на світовий ринок. Всього на сьогоднішній день учасниками програми Startupcootcamp стали вже 290 проектів. 18% компаній не виправдали очікувань. Заявку на участь можна також подати на сайті інкубатора, вибравши підходяще напрямок. У разі успіху, команда проекту отримує € 15 тис. інвестицій, корисні контакти, підтримку, участь у заходах і т.д.
  3. Startup Yard – чеський інкубатор. Відкритий в 2011 році. На сьогоднішній день профінансовано 13 проектів, 10 проектів, які брали участь у програмі, закрилися. Startup Yard пропонує командам 4 місяці навчання в Празі, допомога менторів і € 30 тис. інвестицій в компанії, що спеціалізуються на big data і мобільних технологіях. Для того щоб подати заявку, необхідно заповнити форму на сайті інкубатора.

Азія та Австралія: програми від 3-х до 9-ти місяців

Інкубатори з Азії та Австралії також відкриті для проектів з усього світу.

  1. Chinaaccelerator – один з провідних стартап-інкубаторів та акселераторів Азії. Двічі на рік компанія набирає перспективні проекти на різних стадіях розвитку та інвестує в них $ 30 тис., отримуючи 6% компанії. Для проходження програми команді проекту необхідно переїхати в Шанхай на 3 місяці.
  2. JFDI.Asia – акселератор з Сінгапуру. Спеціалізується на стартапах, що працюють у сфері створення платформ для медіа та ринків. Відбирає проекти двічі на рік. Сума інвестицій становить $ 55 тис. за 8,88% компанії. Плюс, інкубатор забезпечує підтримку проектів, спілкування з менторами та інші активності.
  3. Innovyz – австралійський інкубатор, розташований в Аделаїді. Орієнтований на інноваційні технології, що стосуються різних сфер. Тривалість програми складає 9 місяців. На час навчання команда проекту повинна переїхати в Австралію. Подавати заявку на сайті можуть як окремі підприємці, так і цілі компанії. У innovyz також є досвід роботи з українськими проектами – стартап Skwibl два роки тому брав участь в інтенсивній тримісячної програмою інкубатора.

Велика частина з перерахованих вище інкубаторів та акселераторів зараз проводять відбори стартап-проектів для участі у своїх програмах. Чому б не спробувати свої сили?

Залишити коментар