Наука

NASA визначило найбільш важливі програми для дослідження Всесвіту

Всесвіт

Програма “дослідники” була заснована NASA ще в 1958 році. За ці роки було здійснено понад 90 місій, які допомогли розширити межі нашого розуміння Всесвіту. У 2021 і 2025 році стартують наступні чотири програми, які були обрані космічним агентством як найбільш перспективні і важливі для людства.

На конкурсній основі були відібрані дві заявки Astrophysics Small Explorer (SMEX) і дві Mission of Opportunity (MO). Астрономи заявляють про потенційну наукову цінність майбутніх місій. Імовірно, витрати на SMEX складуть близько 300 мільйонів доларів, а витрати на МО — 150 мільйонів доларів.

Читайте також:  Припинення викидів СО2 не зупинить глобальне потепління

The Extreme-ultraviolet Stellar Characterization for Atmospheric Physics and Evolution (ESCAPE)

У завдання ESCAPE входить вивчення найближчих зірок, а також спостереження за потужними ультрафіолетовими спалахами. Мета полягає в тому, щоб визначити, наскільки великий вплив на формування життя на планетах надають подібні явища.

Чорна діра

The Compton Spectrometer and Imager (COSI)

COSI буде сканувати галактику Чумацький Шлях, вимірюючи гамма-промені від радіоактивних елементів, вироблених під час зоряних вибухів. Це допоможе розглянути історію смерті зірок. Крім того, ця місія зможе вивчити поляризацію з метою кращого розуміння того, як віддалені енергетичні космічні вибухи виробляють гамма-промені.

Нейтронна зірка

The Gravitational-wave Ultraviolet Counterpart Imager Mission

Гравітаційно-хвильовий ультрафіолетовий аналог тепловізора складається з двох незалежних малих супутників, кожен з яких сканує небо в своєму ультрафіолетовому діапазоні. Він буде виявляти світло від гарячого газу, викликане злиттям нейтронних зірок або нейтронної зірки з чорною дірою.

Читайте також:  NASA і ESA побудують аванпост в глибокому космосі

Чорна діра

LEAP-A LargE Area burst Polarimeter

LEAP буде встановлений на МКС для вивчення енергії, виробленої під час загибелі масивної зірки або злиття нейтронних зірок.

За словами вчених, кожна з цих місій здатна значно розширити знання людства. Отримані дані ляжуть в основу безлічі наукових праць десятків дослідників, які в свою чергу дозволять отримати відповіді на найбільші загадки Всесвіту.

Джерело: nasa.gov