Технології

Роботів навчили «відчувати» предмети завдяки штучній шкірі

Ex Machina

Робототехніка не стоїть на місці. Інженери навчили роботів розуміти людську мову і самостійно ходити. Але до сих пір існує проблема тактильного зворотного зв’язку, коли розумний механізм не тільки зможе пересувати предмет, але і відчувати його. Вчені створили новий датчик, який працює за принципом людської шкіри, розрізняючи тендітні, м’які, тверді та інші властивості об’єктів.

Штучна шкіра

Створений дослідниками з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха датчик складається з еластичної силіконової шкіри з кольоровими пластиковими мікрошариками і звичайної камери, закріпленої на його нижній стороні. Завдяки машинному зору робот “бачить”, яка частина шкіри входить в контакт з предметом. Об’єктив типу “риб’яче око” фіксує розмір і глибину вм’ятини на силіконовій шкірі, розраховуючи необхідну силу для утримання об’єкта в залежності від його характеристик.

Читайте також:  В Apple iPad Pro виявлена незаявлена можливість камери

Силіконова шкіра здатна розрізняти кілька типів впливу на поверхню датчика, розраховуючи відповідним чином ступінь прикладених зусиль для утримання з високою точністю. Також робот зможе визначати конкретний напрямок, на який потрібно докласти більше або менше зусиль. Після того як робот таким чином вивчив властивості різних предметів, Машинне навчання дозволяє йому більш точно ідентифікувати малюнок на шкірі з його розміром, вагою і щільністю.

В даний час команда дослідників працює над новими датчиками, які навчать робота розпізнавати більш складні об’єкти, а також розглядають можливість мініатюризації сенсора.

Джерело: slashgear.com