Технології

Євросоюз попросив YouTube і Netflix «порізати» якість відео

Youtube and Netflix

Заклик влади європейських країн до жителів не залишати квартири і будинки під час пандемії коронавірусу привів до рекордного зростання споживання інтернет-трафіку. У зв’язку зі сформованою ситуацією влада Євросоюзу звернулася до представників популярних стрімінгових майданчиків — їм запропонували знизити якість трансляцій, щоб зменшити навантаження на мережеву інфраструктуру.

Віддалена робота і вимушений карантин призвели до істотного зростання споживання інтернет-трафіку користувачами, які практично весь час проводять вдома. Комісар з внутрішнього ринку ЄС Тьєррі Бретон звернувся до керівництва популярного стрімінгового сервісу Netflix C закликом «розвантажити» лінії зв’язку за рахунок зниження якості контенту з Високого (HD) на стандартне (SD). Такий захід, на думку політика, зробить можливим “забезпечення безпечного і безперебійного доступу в Інтернет для всіх”. З аналогічною пропозицією Бретон звернувся і до відеохостингу YouTube.

Читайте також:  Xiaomi представила новий «далекобійний» електровелосипед

За повідомленням оператора Telecom Italia, за минулі вихідні число користувачів широкосмугового і мобільного зв’язку зросло на 75%, але ніяких повідомлень про масові перебої в роботі інтернету зафіксовано не було. У Великобританії, за даними технічного директора оператора Vodafone, пікове споживання трафіку фіксується в період з 12:00 до 21:00, в той час як до оголошення пандемії максимальна активність користувачів спостерігалася лише з 18:00 до 20:00.

Прес-секретар Netflix вже прокоментував ситуацію – він зазначив, що сервіс використовує технологію адаптивної потокової передачі, яка регулює дозвіл відео в залежності від максимальної пропускної здатності підключення. Крім того, згідно з законами ЄС про мережевий нейтралітет, Інтернет-провайдери не мають права будь-яким чином регулювати і контролювати роботу розважальних ресурсів. Представники YouTube на запит політика поки не відповіли.

Читайте також:  Експерти розповіли, скільки DDoS-атак відбувається в хвилину

Джерело: engadget.com

Залишити коментар