Кар'єрний ріст

Вважаєш себе професіоналом? Яке у тебе буде положення за результатами перезавантаження професійних еліт?

«Знання та вміння – єдине джерело конкурентної переваги … Сьогодні воно там, де знаходяться кращі мізки. Все інше не вважається ». Лестер Туроу

Сьогодні наша цивілізація стоїть на порозі інституційної революції – системної заміни моделі регулювання взаєминами.

Якось, 10 років тому, я спокійно плив уздовж коралового рифу в масці і насолоджувався, спостерігаючи за барвистими морськими мешканцями. Несподівано, порушуючи спокій, різко, обганяючи мене, пропливли декілька невеликих стадних рибок непримітної зовнішності. За ними ще кілька таких груп. Я мимоволі повернув голову і подивився в майже протилежний бік – туди, звідки вискакували ці зграйки … і злякався. Там пливли три акули. На щастя, я їх не зацікавив. Вони пропливли в трьох метрах від мене. Трохи пізніше, на березі, я дізнався, що це були коралові акули і на людей вони не нападають.

Стайки невеликих рибок це слабкі сигнали. Коли вони наростають, має сенс чекати велика подія. Така подія приносить з собою свої правила, під які всім доводиться підлаштовуватися.

Сьогодні практично на кожному конкурсі стартапів представлена ​​тема професійного співтовариства – юристів, вчених, програмістів, лікарів, політиків, дизайнерів, менеджерів, мислителів-філософів, артистів та інших людей розумової праці. Кожен з цих стартапів намагається внести свій творчий внесок у суспільство, зробити те чи інше співтовариство професіоналів більш доступним і гармонійним.

Поки ці стартапи нагадують мені зграйки рибок. Але …

____________________________________________________________________________

Візьму на себе сміливість оголосити, що сьогодні наша цивілізація стоїть на порозі інституційної революції – системної заміни моделі регулювання взаєминами.

Лаври за цей переворот дістануться команді стартапу з високими амбіціями, яка поставить мету – створення пошукача-регулятора глобального професіоналізму

Цивілізація – найбільша одиниця соціальної організації. Зростання інформаційної мобільності та енергоозброєності є першопричиною змін, які призводять до іншого облаштування діяльності та побуту людей. Як наслідок зростає термін життя людей на планеті, і вдосконалюються існуючі порядки взаємодії між людьми, організаціями та державами. Правила та механізми, за допомогою яких регулюються ці взаємини, ми називаємо інститутами.

Глобалізація як всесвітній процес інтеграції та уніфікації проявляється в політичних, економічних та інших різноманітних наукових та культурних аспектах.

Прикладів того, як зростання інформаційної мобільності та енергоозброєності ініціювали зміну індустріальної епохи на глобалізацію, а потім вплинули на зміни в нашій життєдіяльності, багато. Це It-телефонія «Skype» замість відділень міжнародного телефонного зв’язку на поштамтах, «Вікіпедія» замість енциклопедій «Британіка» і «Великої Радянської Енциклопедії», цифрова фотографія і рідкокристалічні екрани замість плівок і альбомів для паперових фотографій і т.д. Сьогодні подібні зміни привносять технології JPS і 3D, і т.д. Завтра – водневий двигун, а слідом за ним – квантовий комп’ютер.

Зміни ці важко не помітити. А ось уніфікація світоустрою – набір правових конвенції в політиці і захисті прав людини, міжнародні стандарти фінансової звітності, правила торгівлі СОТ, Болонські угоди в освіті, екологічні протоколи і т.д. – Впроваджувалися не одночасно, а поетапно, тому були сприйняті скоріше як еволюція.

Одним із структурних проявів цього процесу стала тенденція розділення глобальної економіки за такими категоріями як праця і продукт. Надспеціалізація – наслідок зростання мегаполісів і високої конкуренції в середовищі професіоналів, представників рас і народів з різноманітними здібностями.

Світ

Профессіоналізм – нова одиниця виміру і ключовий критерій, який регулює взаємовідносини в глобальному суспільстві. Професіонал, з іншого боку, є персона, людина, що робить вплив на суспільство, ступінь якого буде вимірювати новий пошуковик-регулятор.

Хто запропонує нову модель, тобто спрощений алгоритм, в який вбудований спосіб ідентифікації та ранжування професіоналів в різних сферах глобальної індустрії знань і творчості?

У нашому випадку, на мові менеджменту, спосіб ідентифікації та ранжування є механізм прийняття рішень. Динамічний механізм, який дозволяє в будь-яку секунду спостерігати за прийняттям величезного числа рішень.

Стратеги, мислителі управління з різних мегаполісів, змушені визнати, що хороші стратегії в сучасному управлінні народжуються не шляхом спалахів геніальності окремих талановитих персон, а вмінням організовувати оптимальний спосіб прийняття рішень для тієї чи іншої ситуації. Так оптимальна стратегія є плід правильного способу прийняття колективних рішень.

У разі пошукача-регулятора, цей спосіб прийняття рішень буде постійно вдосконалюватися. Це означає, що запит і результат ранжирування будуть по відношенню один до одного все більш релевантними. Відповідно і ми з Вами в нашому житті і роботі будемо приймати рішення на користь того чи іншого професіонала за допомогою пошукача-ранжировальника. Що і буде реалізацією стратегії на операційному рівні.

Новий пошуковик професіоналів стане інструментом, який в кожну сферу розумової діяльності людей і організацій внесе свій порядок ранжирування. Не всі і не відразу визнають його і приймуть за основу, одиницю вимірювання ступеня глобальної професійної корисності. Але так буде.

Ті, хто будуть ігнорувати пошуковик, як втім, і Інтернет, як професіонали перестануть існувати. Це твердження відразу торкнеться мегаполісів і пізніше сільську місцевість. Бо не у всіх країнах одночасно спосіб життя людей в сільській місцевості буде наближатися до міського типу.

Корисність, здебільшого, складається з якості предмета або послуги і його доступності. Цю незаперечну формулу добре знають маркетологи і торговці. Так професіонали, які не потрапляють в зону видимості інтернету – марні.

Так, наприклад, ваш новий сусід по сходовому майданчику може бути чудовим ветеринаром, але будучи з ним погано знайомим, Ви свого кота повезете до іншого професіонала, якого за низкою критеріїв відберете за допомогою пошуковика.

Численні інститути, за якими зараз ми судимо про професіоналізм, скоро почнуть слабшати або відмирати.

В першу чергу почнуть втрачати свій вплив інститути з міжнародної професійної сертифікації юристів, фінансистів, менеджерів і т. д .; наукові ступені; реєстри та правила сертифікації ВНЗ, шкіл бізнесу і т.д.

Це пов’язано з тим, що у Інтернету свої правила, багато з яких протилежні принципам менеджменту, за допомогою яких досягали успіху управлінці індустріальної та постіндустріальної епохи.

Ось на цих імперативах з інтернету виросло нове покоління професіоналів:

· Всі ідеї конкурують на рівних

· Виконана робота цінується більше, ніж диплом про освіту

· Ієрархія будується за принципом знизу вгору

· Лідери швидше служать, ніж керують

· Завдання вибираються, а не наказуються

· Вплив приходить до того, хто ділиться своїм досвідом і знаннями, а не тримає їх при собі

· Заурядність відразу ж стає очевидною

· Інакодумці без побоювань можуть об’єднувати свої зусилля

Давайте визнаємо, що ці принципи, закладені в основу нового менеджменту, простіші і справедливіші. Не створюють зайвих бар’єрів, вертикально нагромаджених структур, кланів, приводів для корупції і т.д. Вселяє оптимізм, що новий менеджмент покликаний сприяти реалізації принципу змагальності між професіоналами з різних сфер індустрії знань і творчості. Тим самим ці імперативи з Інтернету вносять істотний внесок у гармонізацію взаємин на планеті.

Нове покоління google і vkontakte, сьогоднішні геймери, будуть рулити за своїми правилами. А старт буде дано з появою глобального пошукача-ранжирувальника професіоналів і швидким посиленням його ролі в комунікаційній моделі нашої цивілізації.

Проблеми, різного роду і порядку стануть перед такою командою стартапу. Ось деякі з них:

1. Усвідомлення колосального ринкового потенціалу ідеї. Його ролі в стадії розвитку цивілізації. Дана публікація націлена на популяризацію цієї ідеї, а так само на сприяння в постановці загальної задачі.

2. Ідентифікація персони. Тут проблеми семантичні, наприклад, написання імені та прізвища на різних мовах буде не просто уніфікувати. Або, наприклад, як уникнути складання «рейтингів присутності» персони в Інтернеті, якщо ім’я та прізвище у двох і більше людей збігаються? В алгоритм ідентифікації вбудовується не тільки фонетичний і семантичний пошук відповідності, але він так само використовує додатковий пошук по зображеннях – аналіз фото, а в майбутньому – відео і 3D-сканування.

3. Підбір чутливих критеріїв, за якими професійне середовище буде оцінювати свого колегу на предмет його компетенції. Тут непростий мозковий штурм очікує команду розробників. Як встановлювати ступінь компетентності тієї групи експертів, яка виносить судження про професіоналізм колеги. У цьому випадку, дуже важливий підбір релевантних двох-трьох ключових слів, за якими буде здійснено вибір експертів.

4. Яка модель і відповідний алгоритм буде оптимальним з точки зору часових витрат, числа комунікаційних транзакцій, можливості використання статистичних і кількісних методів вимірювання і т. д? Варіанти алгоритмів можна запозичувати в моделі праймеріз або в ігрових техніках, що застосовуються при гейміфікації процесів.

5. У разі успішного старту і просування такого проекту, неодмінно проявиться «бажання допомогти» або, навпаки, погрози (шантаж) з боку декількох домінуючих на планеті спецслужб розвідки і безпеки.

«Сьогодні гарантом демократичних свобод стає Інтернет з усіма його недоліками і ексцесами. Питання, які колись обговорювалися за закритими дверима, сьогодні препаруються і аналізуються на тисячах веб-сайтів », Мачио Каку.

Не має сенсу в цій публікації і на цьому етапі нав’язувати групі розробників інші технічні подробиці по постановці завдання. Загальна думка і напрямок пошуку, думаю, окреслена доступно.

Повертаючись до зграйок риб, зауважу, що вони бувають трьох видів.

Три напрямки робіт ведуть сьогодні різні групи стартап розробників (зграйки):

1. Існуючі глобальні віртуальні професійні спільноти соціальні мережі, наприклад, LinkedIn, як правило, не містять алгоритмів ідентифікації персони та ранжування професіоналів. А пошук здійснюється тільки всередині спільноти, тобто в середовищі зареєстрованих учасників. Але є вбудований механізм добровільної оцінки професіоналізму персони з боку учасників соціальної мережі.

2. Товариства однієї професійної групи. Щоб з ним взаємодіяти, – необхідно зареєструватися. Правда, всередині таких груп (форумів), як правило, закладений алгоритм, який присвоює внутрішньогруповий статут, який залежить від різних факторів – числа публікацій, меседжів, лайків з боку прихильників, терміну членства і т.д.

3. Інтегрований збір інформації про персону за допомогою декількох відомих пошуковиків. Такі розробки здатні зібрати повну інформацію про персону. Оцінюють рівень його професійної інтернет-присутності. Правда, якісне питання – глобальної професійної корисності вони поки обходять стороною. Алгоритм ранжирування, як правило, не застосовується.

На мій погляд, ці три підходи вже накопичили в собі необхідні алгоритми пошуку і ранжирування, а так само скрипти, які дозволяють вище зазначену задачу створення пошукача-регулятора глобального професіоналізму штурмувати безпосередньо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *