Наука

Велика червона пляма Юпітера можливо скоро зникне

Юпітер шторм

Вчені довели, що товщина великої червоної плями на Юпітері — найбільшого атмосферного вихору в Сонячній системі-залишається постійною, в той час як його площа поступово зменшується.

Французькі дослідники з Університету Екс Марсель II опублікували в журналі Nature Physics роботу, в якій показали, як оцінювали товщину великої червоної плями на Юпітері, і пояснили, чому вона можливо скоро зникне.

Непрозора атмосфера планети-гіганта не дозволяє виміряти товщину шторму за допомогою земних телескопів. Тому вчені провели чисельне моделювання, в якому дещо спростили умови задачі. Бурю на Юпітері замінили вихором у плексигласовому резервуарі, заповненому солоною водою. Результати розрахунку добре узгоджуються з даними двох космічних зондів – Вояджерів, що пролітали повз Юпітера в 1979 році.

Читайте також:  Інтелектуальні хобі можуть сильно впливати на ризик розвитку деменції навіть після 50 років

Товщина шторму, за оцінками французьких дослідників, становить близько 170 кілометрів. Наступний крок – порівняти результати моделювання з даними, які надасть незабаром космічний зонд ЮНА НАСА, що обертається навколо Юпітера з періодом 53 дні. Однак вже зараз говорять про можливе припинення шторму, так як знання товщини дає інформацію про його силі.

У 1831 році, коли бурю вперше досліджував Самуель Генріх Швабе, її розміри в 3 рази перевищували розміри Землі. Зараз наша планета в два рази менше гігантської бурі.