Наука

NASA опублікувало якісний знімок Юпітера у високій роздільній здатності

NASA Juno Jupiter (Юпітер)

Земні космічні апарати продовжують досліджувати Сонячну систему і надсилати вченим не тільки сухі рядки дослідницьких даних, але і фотозвіти із зображенням віддалених зірок і планет. Аерокосмічне агентство NASA опублікувало новий “портретний” знімок Юпітера, примітний великою роздільною здатністю і високою чіткістю.

NASA Juno Jupiter

На опублікованому зображенні чітко видно південну півкулю планети “прикрашену” бурхливими на поверхні планети штормами. Композитний знімок складається з чотирьох фотографій, знятих дослідницьким зондом Juno в лютому поточного року і «склеєних» дослідником Кевіном Гіллом. Ознайомитися з вихідною картинкою в розширені 2260×2260 пікселів (12,8 МБ) можна на сайті NASA.

Читайте також:  Встановлено новий рекорд ефективності сонячних елементів

«Хоча більшу частину маси Юпітера складають найпоширеніші елементи у Всесвіті – водень і гелій, вражаючі хмари, видимі у верхніх шарах його атмосфери, складаються переважно з аміаку і сірководню», — прокоментувало NASA новий знімок.

Дослідницький апарат Juno був запущений в 2011 році і досяг Юпітера п’ятьма роками пізніше. З тих пір він вивчає планету, відправляючи вченим фото і цінні дані, що допомагають більше дізнатися про походження і склад газового гіганта.

Джерело: cnet.com