Королева Єлизавета

Бізнес-поради від королеви Єлизавети II

У цієї мудрої жінки є чому повчитися – адже вона втілює рідкісне поєднання дипломата, політика, еталона стилю і національного символу єднання країни в одній людині.

63 роки тому Єлизавета II успадкувала трон від свого батька Георга VI. Однак, як сказав прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, “королева залишається оплотом стабільності в світі постійних змін”.

За час її правління змінилося 14 прем’єр-міністрів, починаючи від Вінстона Черчілля і закінчуючи Девідом Кемероном. За цей час країна пережила деколонізацію і поділ суспільства.

Крім того, Єлизаветі II вдалося впоратися з багатьма труднощами, які весь час виникали в королівській родині. Йдеться про низку розлучень і сімейному розбраті 1992 року, приголомшуючою смерті принцеси Діани і безлічі інших драматичних подій. Переживши всі злети і падіння, королева завжди залишалася непохитною.

Чому ж нас вчить історія королеви Єлизавети II? Напевно, перш за все варто сказати про неї як про чудового правителя. Крім безлічі символічних ролей, потрібно відзначити неймовірну складність королівських обов’язків. І те, як Єлизаветі II вдається протягом багатьох років справлятися з усіма викликами, може стати хорошим прикладом для наслідування.
Нижче 5 головних бізнес-уроків з життя королеви Єлизавети II.

Ніколи не знаєш про своє підвищення і відповідальності, пов’язаної з цим. Тому краще бути готовим до цього заздалегідь.

1. Будьте готові до важливої посади … Ви можете стати королем

Те, що Єлизавета II стала королевою Великобританії – не найбільша сенсація в світі, але цього мало хто очікував. Коли вона народилася, то була лише третьою в черзі на королівський трон. Проте менш ніж через рік свого правління її дядько Едуард VIII, який успадкував трон від Георга V, зрікся престолу через кохання.

Коли в 1936 році батька Єлизавети II проголосили королем, вона стала спадкоємицею престолу. Небагато людей здатні передбачати, що вони займуть важливу посаду. Тому завжди будьте готові до відповідальної роботи, адже на горизонті може з’явитися хтось впливовий і передати вам свої повноваження.

2. Пріоритет – особисте спілкування

Комунікація на відстані – не єдиний спосіб підтримувати зв’язок. На зорі свого правління Єлизавета II придбала популярність завдяки візиту до Австралії. Вона стала першим правлячим монархом, які зробили це. Пізніше вона завдала більше десяти наступних візитів.

Не дивно, що особисте втручання королеви допомогло домогтися підтримки, незважаючи на епізодичні розбіжності між Австралією та монархією. Урок для нас усіх: іноді листа або дзвінка недостатньо. Необхідно побачитися з людьми. Тривалі поїздки часто сприймаються як знак поваги.

3. Завжди стежте за технологіями і новаціями

З самого початку свого правління Єлизавета II любила інновації. Леді використовувала нові медіа для висвітлення церемонії сходження на трон. Під час коронації 1953 вона, незважаючи на поради Вінстона Черчілля, наполягала на телевізійній трансляції процесу. У той час це було дуже сміливо з її боку.

Також королева освоїла електронну пошту, ставши одним з перших державних правителів, що відправили електронне повідомлення (в 1976 році).

Незважаючи на те, що її положення вимагає непохитного слідування традиціям, Єлизавета II протистоїть найконсервативнішим елементам і завжди відкрита для експериментів.

До її щастя, медіа сприяли зміцненню позицій монархії, а не розхитали їх.

4. Самовладання і ще раз самовладання!

З тих пір як Єлизавету II коронували у віці 26 років, Великобританія стала розділеним, мультикультурним суспільством, а роль країни у світі зменшилася через її деколонізацію. Замість того щоб боротися з цими змінами (як би поступили інші монархи), Єлизавета II з почуттям власної гідності взяла їх під особистий контроль.

Найтриваліше в історії Великобританії правління королеви нагадує нам про те, що потрібно захоплюватися змінами, а не боятися їх.

Також Єлизавета II зберігала королівський спокій під час серії насильницьких протистоянь, зокрема варто згадати бунт сепаратистів Квебека в 1960-х, холості постріли в королеву в 1981 році і сміливу зустріч зловмисника, який пробрався в її покої роком пізніше. Уміння демонструвати витримку і самовладання в критичних ситуаціях – головна якість для того, хто займає посаду лідера.

5. Стриманість – краще тримайте свою думку при собі

Обов’язок британських монархів полягає не в тому, щоб виражати політичні думки, а в тому, щоб вселяти упевненість, попереджати і давати поради. Весь час свого правління Єлизавета II так чудово справлялася з роллю радника, яка не озвучує свої думки, що коли вона відверто висловилася з приводу шотландського референдуму, це привернуло загальну увагу.

У чому урок для нас? Чи не кожна справа заслуговує нашої уваги. Більше того, іноді важливо тримати свою думку при собі навіть незважаючи на те, що говорить нам наше самолюбство.

Розвивайте бізнес, вчіться, будьте мудрі – і ваш успіх гарантований!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *