Суспільство

Не коронавірусом єдиним – виявлено спалах «пташиного грипу»

Пташиний грип

Немов мало було людству вірусів в 2020 році – на Філіппінах зафіксували спалах «пташиного грипу» H5N6.

На одній з пташиних ферм в муніципалітеті Хаен провінції Нуева-Есіха, Філіппіни, за місяць загинуло близько півтори тисячі перепелів. Аналізи показали наявність підвиду H5N6 вірусу грипу A, в пресі отримав прізвисько “пташиний грип”. Щоб запобігти подальшому поширенню вкрай заразного захворювання, було знищено близько 25 тисяч птахів і створена карантинна зона радіусом в сім кілометрів. На даній території спеціальні загони із співробітників Мінсільгоспу країни запобігають всякому руху домашніх і диких пернатих.

За словами міністра сільського господарства Філіппін Вільяма Дара( William Dar), які наводить видання The Star, ситуація знаходиться під контролем. На підтримку карантинних заходів будуть виділені додаткові кошти і спалах «пташиного грипу» вдасться придушити. Як стверджує Дар, на даний момент немає підстав вважати, що вірус вийшов за межі єдиної ферми, а також, що заразилася хоча б одна людина. Проте, встановити джерело вірусу поки не вдалося, тому в регіоні вводяться додаткові перевірки всього м’яса птиці і яєць.

Читайте також:  У МОЗ розповіли, де критична ситуація з COVID

“Пташиний грип” – це кілька підвидів вірусу грипу А, серед яких H5N6 є далеко не найнебезпечнішим. Його “родич” H5N1 може набагато легше передаватися людям і володіє неймовірно високою смертністю для подібних захворювань: майже 60%. Виявлений на Філіппінах штам не настільки суворий і поки ще не забрав життя людей, але він завжди може мутувати. Тому будь-які прояви таких вірусів намагаються пригнічувати на корені щоб уникнути більш серйозних, ніж знищення птахів, наслідків. Згідно ряду досліджень, відома “іспанка”, яка буквально викосила мільйони європейців близько сотні років тому, є близьким родичем одночасно і “пташиному” і звичайному грипу.