Технології

Популярні додатки для iPhone і iPad викрили у «підгляданні» за користувачами

iPhone

Прийнято вважати, що Apple дуже серйозно ставиться до питання конфіденційності користувачів своєї продукції. Але в ході недавнього дослідження з’ясувалося, що доступ до особистої інформації власників фірмових смартфонів і планшетів має не тільки операційна система — в читанні сторонніх даних були помічені і абсолютно не призначені для цього додатки.

Згідно зі звітом команди розробників iOS-додатків, десятки програм з App Store виявилися здатні читати вміст буфера обміну “яблучних” гаджетів, навіть якщо цей контент не призначений для них. При цьому деякі з них навіть не мають функції вставки, але все одно отримують доступ до системного журналу пристрою і зчитують його вміст без згоди користувача при кожному запуску. Примітно, що мова саме про текстову інформацію, включаючи номери кредитних карт, паролі та інші конфіденційні дані. Такий контент, як фотографії та документи у форматі PDF «порушники» ігнорують.

Читайте також:  В Google Camera Go з'явився нічний режим зйомки

Для дослідження були обрані різні типи популярних і часто використовуваних додатків, з App Store в категоріях «ігри», «соціальні мережі» і «новини». Аналіз їх поведінки проводився за допомогою середовища розробки Xcode інструментів командного рядка і Xcode. У список надмірно «цікавих» потрапили клієнти соціальних мереж і месенджерів (TikTok, Viber, Weibo, ToTalk), додатки новинних ресурсів (CNBC, Reuters, The Wall Street Journal, Vice News) і навіть ігри (Bejeweled, Fruit Ninja, Plants vs. Zombies Heroes, PUBG Mobile) – всього в список увійшли кілька десятків додатків.

Компанія Apple ситуацію офіційно не прокоментувала.

Джерело: gizchina.com

Залишити коментар