Наука

Вчені знайшли більш небезпечніше, ніж вихлоп, джерело забруднення від машин

Авто

Виявилося, що громадськість недооцінює загрозу від зносу автомобільних покришок.

Чинне законодавство щодо автомобілів регулює рівень викидів шкідливих речовин тільки у вихлопних газах, але при цьому ніяк не обмежує так звані не пов’язані з вихлопними газами викиди, до яких відносяться частинки, що утворюються в процесі зносу доріг при русі по ним автомобілів, а також продукти зносу автомобільних шин і гальм.

Як повідомляє Matador.tech з посиланням на дослідження британського агентства Emissions Analytics, ці викиди можуть бути куди більш небезпечними, ніж автомобільний вихлоп. В ході експерименту, в якому був задіяний якийсь популярний сімейний хетчбек з двигуном екостандарту Euro 6, рівень не пов’язаних з вихлопними газами викидів виявився більш ніж в 1000 разів вище, ніж викиди вихлопу.

Читайте також:  5% електростанцій Землі викидають 73% парникових газів

Аналітики відзначили, що за кілометр пробігу машина виділяє 4,5 мг CO2 і 1289 разів вище не пов’язаних з вихлопними газами викидів — цілих 5,8 г шкідливих речовин. При цьому мова йде про повністю справний автомобіль з відповідними йому шинами, тиск в яких відповідає встановленому виробником.

Якщо власники не стежать за станом свого автомобіля, вибирають невідповідні йому шини, не контролюють тиск, а також якщо дороги мають абразивне покриття, а самі машини важчі, ніж середньостатичний автомобіль (до таких експерти відносять кросовери і позашляховики в силу їх габаритів і електромобілі, оснащені важким акумулятором), то рівень не пов’язаних з вихлопними газами викидів тільки збільшується.