Звільнення

7 помилок, якими можна спровокувати звільнення кращих співробітників

Швидше за все, вам доводилося відпускати цінних співробітників. І це відбувається, якщо у вас ще дуже мало досвіду, або ви вже дуже давно в бізнесі.

Ви найняли когось на роботу і не можете натішитися співробітником. Ви займаєтеся його навчанням, підвищуєте на більш відповідальну посаду і тут, як сніг на голову, отримуєте заяву про звільнення.

Таке відчуття, що ви отримали ляпас. Ви розумієте, що вже нічого не змусить його залишитися і вам треба знову шукати такого ж хорошого співробітника.

Business Know-How пише, що звільнення професіоналів не завжди залежить від того, наскільки ви хороший менеджер. Часто, ви абсолютно ні при чому, що людина вирішила поміняти роботу, але все ж варто переконатися, що самі не робите помилок, що підштовхують до цього.

1. Ви недостатньо платите

Навіть якщо у вас невелике підприємство і всі розуміють, що воно трохи заробляє, це не привід економити на співробітниках. Люди йдуть на роботу заради того, щоб забезпечувати сім’ю, оплачувати рахунки і дозволяти собі купувати, хоча б, необхідні речі. У роботі важливі й інші фактори, але це – в першу чергу.
Платіть максимум, що можете співробітникам, які постійно доводять свою цінність. Зрозуміло, що якщо у вас невеликий бізнес, то ви не зможете дозволити платити співробітникам такі ж зарплати, як і великі компанії. Але лояльні співробітники навряд чи покинуть компанію і вам важливо постійно давати їм бонуси.

2. Ви не приділяєте достатньо уваги навчанню співробітників

Хороші працівники не виявляються такими випадково. Вони люблять вчитися і дізнаватися щось нове кожен день. Що це означає для вас? Постійно забезпечувати можливості для навчання. Відправляйте їх постійно на конференції, оплачуйте нові сертифікати або стимулюйте обмін досвідом з фахівцями з інших компаній.

Само собою, є шанс, що ви виховаєте ідеального співробітника, а він піде в іншу компанію. Але зараз воно того варте.

3. Ви недостатньо добре мотивуєте співробітників

Продуктивність співробітників значно залежить від того, наскільки добре ви їх мотивуєте. Вони навряд чи будуть отримувати задоволення від того, що доводиться щодня приходити на роботу в один і той же час і виконувати одні й ті ж завдання. Як керівник ви повинні весь час піклуватися про те, щоб шукати нові способи мотивувати співробітників. Завантажувати їх роботою ще більше – не варіант. Вам важливо, щоб вони якісно вирішували поставлені завдання і з радістю бралися за наступні.

4. Ви не поважаєте час співробітників

Кожен керівник зобов’язаний поважати час співробітників. Якщо працівники і без того відповідальні, ви їм довіряєте, то не варто їм вказувати, що і коли робити. Найчастіше людям важливо, коли ви вірите в них і це вже хороша мотивація.

Описуйте детально поставлені перед ними завдання, вони повинні знати, чого ви чекаєте від них. Не забувайте, що у співробітників є сім’ї і необхідність в особистому часу. Будьте обережні, ви повинні робити все, щоб люди не згорали на роботі, від цього залежить ваш бізнес.

5. Ви змушуєте співробітників працювати за графіком

Ми живемо в світі інтернету. Найчастіше, роботу можна виконувати віддалено, з будь-якої точки світу. Хороші співробітники, які заслужили вашу довіру, можуть виконувати роботу з того місця, де їм зручно. Не бійтеся дозволяти їм самостійно коригувати свій графік роботи.

Само собою, є заходи, на яких їх присутність обов’язкова, але крім цього дозвольте їм виконувати роботу так, як вони вважають за потрібне.

6. Ви недостатньо хвалите співробітників

Часто керівники вважають, що вони платять досить високу заробітну плату співробітникам і цього достатньо, щоб робота була виконана на належному рівні. Кожен повинен приходити на роботу і виконувати свою роботу, але якщо ви не будете робити цього, то, швидше за все, зіткнетеся з високою плинністю кадрів.

Кожній людині приємні компліменти: від боса, в соціальних мережах. Визнання змушує людей посміхатися.

7. Ви не цікавитеся побажаннями співробітників

У хороших співробітників завжди є безліч ідей. Якщо ви не цікавитеся ними, то витрачаєте безліч можливостей для розвитку бізнесу.

Але, що більш важливо, необхідно цікавитися ставленням до роботи і, при цьому, просити бути щирими. У цьому немає нічого складного, але подібні дії допоможуть стати на крок ближче до співробітників і більше дізнаватися про їх розвиток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *