Технології

Створена гуманна система відлякування птахів від аеропортів

Відлякування птахів

Багато стартапів і великих компаній прямо зараз ведуть розробку аеротаксі. Однак всі вони забувають про таку небезпеку, як птахи, які можуть врізатися в повітряне судно, що призведе до фатальних наслідків. На допомогу їм може прийти система відлякування птахів. Вона гуманно впливає на пернатих і не порушує їх нервову систему.

Компанія Bel Trading and Consulting Ltd запропонувала незвичайну систему відлякування птахів. Інженери стверджують, що велика частина подібних приладів викликає у птахів панічний страх за допомогою генерації гучних тривожних криків того чи іншого виду пернатих. Нова система впливає на задню частину головного мозку, не приводячи до страху або стресу. Птахи просто отримують “команду” полетіти, а їх нервова система залишається недоторканою.

Читайте також:  SpaceX запустила відкритий бета-тест Starlink

Відлякування птахів

Першими нову технологію випробують в аеропортах. Спеціальні пристрої встановлять навколо злітно-посадкової смуги (ЗПС), створюючи «тунель безпеки» для літаків. Додаткові прилади розмістять таким чином, щоб відхилення птахів від ЗПС було не менше 300 метрів.

Відлякування птахів

За твердженням виробника, система працює в повністю автономному режимі. Одночасно здійснюватиметься відео – та аудіоконтроль усіх випадків порушення меж аеропорту птахами. Передбачено також віддалене управління через веб-інтерфейс. Першим просунуту технологію випробує неназвана держава Південно-Східної Азії.

Джерело: frequentflyers.ru

Залишити коментар