Наука

Скорочення льоду в Антарктиді і Гренландії прискорилося в 6 разів за 30 років

Тане лід

Нові дослідження показали, що Антарктида та Гренландія втрачають лід у шість разів швидше, ніж у 1990-х роках.

Міжнародна група кліматологів виявила, що за останні три десятиліття втрата льоду Антарктидою і Гренландією прискорилася в шість разів, пише ESA. Такі результати фахівці отримали, вивчивши дані з 11 супутників, які займаються моніторингом Антарктиди і Гренландії з початку 1990-х років.

В цілому з 1992 по 2017 рр. Гренландія і Антарктида втратили 6,4 трильйона тонн льоду. Основна причина втрати льоду – танення країв льодовиків через воду, що нагрівається, яка змушує крижані щити переміщатися швидше в бік моря. При цьому у випадку з Гренландією приблизно половина з усієї кількості втраченого льоду була втрачена у зв’язку з підвищуваними температурами повітря.

Читайте також:  Астронавти виростили на МКС перший космічний салат і з'їли його

За словами дослідників, за останні три десятиліття безпрецедентна швидкість втрати льоду призвела до підвищення глобального рівня моря на 0,7 дюйма (1,78 сантиметра). Згідно з ученими, найгірший сценарій передбачає, що до кінця століття танення антарктичного і гренландського льоду підніме рівень моря на 17 сантиметрів; це, як вказується, призведе до того, що близько 400 мільйонів людей опиняться під загрозою щорічних прибережних повеней.

Залишити коментар